Na velikosti prostěradla záleží

Většina lidí se při zařizování ložnice zaměřuje na výběr povlečení, nicméně stejně důležité je i prostěradlo. Možná jste už zažili situaci, kdy jste někde přespávali a ono se v noci shrnovalo, všelijak mačkalo. Je to nepříjemné, proto byste měli vybrat správnou velikost, která bude držet napnutá.

Vybírejte podle velikosti postele

Kupujete-li variantu s gumou pro jednolůžko, hledejte 90 × 200 cm. Pro dvojlůžka jsou určené rozměry 180 × 200. Tyto velikosti seženete téměř v každém obchodě s prostěradly, jenže co když sháníte něco atypického?

Mnozí výrobci vám absolutně vyjdou vstříc, nabízí širší prostěradla 120 × 200 cm, dost často i delší. Nemáte-li postel standardních rozměrů, nemusíte zoufat.

Rozměry se mohou odvíjet i dle materiálu

Tedy především podle toho, zda mají či nemají gumu. Jestliže si pořídíte froté prostěradlo s gumou, pohybovat se pravděpodobně nebude. Problém bývá s bavlněnými lůžkovinami bez gumy, snadno se totiž shrnují. Chcete-li se tomu vyhnout, pořiďte si větší – pro dvojlůžko například prostěradla 200 × 220 cm, která jdou na všech stranách zahnout pod matraci.

Nemusíte dělat kompromisy

Sháníte-li atypická prostěradla 140 × 200 cm, neznamená to hned, že máte omezenou nabídku materiálů. Stačí najít vhodný obchod, jakým je například e-shop RodinneBaleni.cz.

Zde naleznete froté, jersey, bavlněná, mikroplyšová a jiná prostěradla. Vzhledem k tomu, že se blíží léto, je vhodné uvažovat nad jemným a prodyšným jerseyem, případně hypoalergenními bambusovými jersey variantami.

Kromě materiálu sledujte i gramáž. Čím bude vyšší, tím déle vám výrobek pravděpodobně vydrží. Nízká gramáž obvykle znamená, že je látka slabá a brzy se objeví první dírky.

Co se týče barev, v posledních letech zažívají boom především veselé odstíny. Nebojte, i atypická prostěradla 160 × 200 cm se dají sehnat v různých barvičkách. Opět stačí vědět kde hledat.