Zapach Z Bot1

Na zápach z bot lze vyzrát jednoduchými prostředky i preventivními triky

Jistě to znáte. Po celém dni stráveném v botách se z nich line nepříjemný zápach, a pokud zrovna nejsme sami, může vzniknout i poměrně trapná situace. Nohy se za celý den v botách potí a zapařují, což způsobuje množení bakterií. Ty kromě zápachu mohou způsobit také ekzémy nebo plísně. Existuje několik triků, které vás zápachu z bot zbaví.

Vyzkoušejte citron

Citron má charakteristickou, svěží vůni a navíc dobře pohlcuje zápach. Přes noc proto do bot vkládejte několik plátků citronu, ráno budou jako nové. Stejně dobrý účinek poskytne jedlá soda. Stačí ji nasypat do bot a několik hodin počkat, klidně i přes noc. Můžete přidat i několik kapek vonného oleje. Ráno sodu vysypte. Kromě toho, že pohltí zápach, má i antibakteriální účinky.

Zdroj obrázku: Freepik

Příjemnou vůni botám dodá i káva. Použijte ji stejným způsobem jako sodu – nasypte do bot, nechte působit a poté vysypte. Můžete použít jak mletou kávu, tak celá kávová zrna. Ta se následně mnohem lépe vysypávají. Místo kávy můžete použít i čaj, a to jak sypaný, tak i sáčkový. Následující den nebude po zápachu ani stopy.

Pomůžou esenciální oleje

Další možností je nakapat na vatové tamponky trochu esenciálního oleje podle vašeho výběru a ty pak vložit na několik hodin do bot. Osvědčené vůně jsou citrusy, máta nebo šalvěj. V neposlední řadě můžete sáhnout po deodorantu z drogerie či supermarketu. Ty se stříkají buď na nohy, nebo přímo do bot. Pozor si ale dejte, pokud trpíte alergiemi nebo máte špatné zkušenosti třeba i s klasickými deodoranty.

Zdroj obrázku: Freepik

Zápach můžete eliminovat i prevencí. Samozřejmé by mělo být pravidelné střídání bot, vhodné je používat i antibakteriální ponožky nebo vložky do bot. Mají speciální složení, které bakteriím znemožňuje dále se množit. Tyto tkaniny často obsahují koloidní stříbro nebo bambusová vlákna. V zimě můžete používat ponožky z vlny merino, která má také antibakteriální účinky.

Zdroj: https://misterminit.eu/en_pt/blog/how-to-remove-bad-odor-from-your-shoes