Na zářivě bílý úsměv mnohdy pouhé čištění nestačí. Naštěstí existují další metody

Těžko se to říká, ale pití kávy a černého čaje vašim zubům na kráse určitě nepřidá. Pít tyto nápoje určitě můžete, zároveň byste ale měli věnovat čas i péči o vaše zuby, aby váš úsměv byl stále okouzlující. Pomáhá jen čištění zubů, nebo to jde i jinak? A jak to udělat, abyste dosáhli zářivého úsměvu jako z filmu? Poradíme!

Kartáček a ústní voda hrají prim

Pokud žloutnutím zubů netrpíte a řešíte jen občasné zažloutnutí po jídle a pití, tak tomu stačí málo. K okamžitému zesvětlení stačí vyčistit povrch zubů od plaku a vodního kamene. K tomu je potřeba kvalitní zubní kartáček. Bylo prokázáno, že elektrické kartáčky odstraňují více plaku než manuální a umožňují bělejší odstín skloviny. Rovněž stojí za to, sáhnout po antibakteriální ústní vodě, která potlačuje tvorbu zubního plaku.

Zdroj obrázku: Pixabay

Co ještě můžete udělat pro větší bělost?

Co se týče péče o zuby, čištění kartáčkem můžete doplnit ještě o spoustu dalších triků, které vám s bělostí zubů určitě pomohou. Znáte třeba kokosové máslo, kterými si zuby po čištění můžete potřít? Najdete ho v drogeriích a obchodech s potravinami, používá se obvykle v kuchyni, ale jeho účinky na zdraví zubů jsou prokazatelné. Pro zářivější úsměv pomáhá také kyselina citronová, kterou můžete vymačkat v podobě šťávy z citronu. Jen jí nesmí být příliš, časté popíjení citronových nápojů totiž narušuje zubní sklovinu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Bělení aspoň jednou ročně

Zuby ale máte jenom jedny, a i když se o ně pečlivě staráte, mohou být jednoduše náchylnější ke žloutnutí. Spousta lidí se ničeho nebojí a v takovém případě si domluví schůzku na bělení zubů, jež obvykle provádějí dentální hygienici. Návštěva u dentálního hygienika je pak ideální alespoň jednou za rok. A pokud jste nedávno takové bělení absolvovali, vyvarujte se kávy, čaje či barevného koření (např. kurkumy nebo kari) a také červeného vína.