Na zarostlé nehty pomůže domácí zábal či změkčující směs, vždy je ale nejlepší prevence

Stalo se někdy i vám, že vám zarůstal nehet například na palci u nohy? Takové místo podléhá zarůstání nejčastěji. Na vině bývá především špatně zvolená, těsná obuv a dlouhodobě nevhodně stříhané nehty. Tento problém může být velmi bolestivý, dokonce se v místě nehtu může vytvořit i zánět. Jednoznačně se vám nechce k lékaři, a tak přemýšlíte, jak je možné si pomoci sám? Není divu, komu by se chtělo v koronavirové době k lékaři? Máme pro vás několik řešení. Můžete vyzkoušet mrkev, nebo změkčující směs.

Mrkvový zábal

Zábal z mrkve může pomoci se zarostlým nehtem. A to v počáteční fázi, nikoliv když je prst kolem zarudlý, Stačí, když nastrouháte na jemném struhadle mrkev a umístíte ji na bolavý palec se zarostlým nehtem. Přikryjte gázou a zavažte. Nechte působit celou noc. Ráno zábal sundejte, místo umyjte a nehet oddělte a ostříhejte.

Zdroj obrázku: Pixabay

Změkčující směs

Pokud je zarostlý nehet v pokročilém stádiu a mrkev by již nepomohla, zkuste si namíchat změkčující směs. Použijte 10 ml glycerinu, 5 ml gelu z aloe vera a pár kapek ricinového oleje. Uklidní zanícené místo, zbaví vás bolesti a zjemní kůži i nehty. Tudíž odstranění a odstřihnutí kůže bude snazší. Gel aloe použijte nejlépe čerstvý z rostliny. Stačí, když rozříznete list a vyškrábete gel. Pokud rostlinu nemáte, nevadí, v lékárně gel z aloe jistě seženete. 

Prevence je lepší než léčba

Pokud se vám velmi často stává, že vám zarůstají nehty, nepoužívejte rovné nůžky a stříhejte své nehty ne rovně, ale do kruhu. Také stojí za to investovat do zahnutého pilníku a úhlových nůžek, které jsou speciální pro rovné a silné nehty a kůži. Nehty ostříhejte a poté opilujte – nejdříve rovně a poté do obloučku. Je dobré si také pořídit krémy pro odstranění přebytečné kůže na nohou a pravidelně si rozmočenou kůži brousit.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-cut-toenails