Nablýskané kuchyně lze docílit i bez zdlouhavého čištění. Stačí zavést pár triků

Pokud kuchyň uklízíte pořád a nikdy ji nemáte perfektně nablýskanou, možná děláte něco špatně. Není těžké ji uklidit tak, aby zářila čistotou a vy jste nemuseli s úklidem strávit dlouhé hodiny. Pokud se domníváte, že je to jen krásný sen, dočtěte tento článek až do konce a uvidíte, jak vám změní způsob úklidu kuchyně. Níže najdete všechny potřebné informace k perfektně nablýskané kuchyni.

Zdroj obrázku: Freepik

Skříně

Pokud vám příprava pokrmů v kuchyni zaprskala skříně olejem a jinými nečistotami, je čas to napravit. Postačí vám k tomu obyčejný kyblík s octovou vodou a dva hadry. Jeden hadr ponořte do kýble a umyjte s ním skříně namokro, druhým hadrem pak skříň okamžitě utřete do sucha, aby se nestalo, že bude dřevo dlouho mokré nebo na skříních zaschnou fleky octa. Tímto způsobem máte skříně vyčištěné raz dva. Jednou za čas můžete takto vyčistit i vnitřek skříní. To však nemusíte dělat nijak často, bohatě postačí třeba jen třikrát do roka.

Sporák

Sporák byste měli čistit okamžitě po každém vaření. Nečekejte, až se usazené skvrny na sporáku stanou zaschlými a nepůjdou vyčistit. Místo toho se chopte mokré houbičky na nádobí a vyčistěte jej kašičkou utvořenou z jedlé sody a trochy vody. Opravdu je nutné dodržet kašovitou konzistenci. Do směsi můžete přidat klidně trochu mycího prostředku na nádobí. Jedlá soda pomůže odstranit nečistoty a nablýskat sporák, mycí prostředek zase sporák perfektně odmastí. Dohromady tato čisticí směs tvoří dokonalou kombinaci.

Zdroj obrázku: Freepik

Lednice

Když rozpustíte hrst soli v několika litrech teplé vody, dokážete perfektně vyčistit lednici a zbavit ji všech bakterií. Tímto solným roztokem umyjte všechny stěny lednice. Pak si připravte roztok vody a octa, kterým umyjete celý vnitřek lednice. Díky tomu bude zbavená všech usazenin, plísní, zápachu a látek, které mohou zapříčinit kratší trvanlivost skladovaných potravin.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/kitchen-cleaning-hacks-264886