zehlicka1

Nad připálenou žehličkou nelamte hůl. Levné domácí prostředky ji snadno vyčistí

Žehlička je jedním ze spotřebičů, který se používá prakticky neustále. Mnoho žen ale žehlení neholduje a raději si pořizuje sušičku prádla nebo vůbec nežehlí. Bohužel se často stává, že žehličku připálíte a zničíte si tím i oblečení. Je proto důležité se nečistot a připálenin zbavit rychle.

Přírodní metody budou šetrnější k přírodě

Musíte také dávat pozor, abyste žehličku při čištění nepoškodili. Spálená plocha žehličky by se neměla čistit ostrým předmětem, jinak by došlo k poškození zařízení. Nepoužívejte ani čisticí prostředky, které nejsou vhodné na daný povrch. Existují přípravky, které jsou přímo určené na čištění žehličky, ale využít můžete také domácí metody, díky kterým bude čištění efektivnější.

Zdroj obrázku: Freepik

Mezi takové patří například hadřík namočený v octě nebo citronové šťávě. Je to nejjednodušší způsob, jak žehličku zbavit připálenin. Žehlička by měla být lehce zahřátá, ale ne horká, abyste se nespálili. Vždy ale mějte přístroj odpojený ze zásuvky. Nečistoty, které jsou v parních otvorech, můžete odstranit vatovým tamponem, který namočte v octu.

Jedlá soda může taky velmi pomoci. Ocet s citronem si poradí s menšími připáleninami, ale pokud bude nános větší, žehličku můžete vyčistit sodou. Smíchejte lžičku jedlé sody se dvěma lžícemi octa. Ve směsi namočte hadřík nebo houbu a otřete žehličku.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte noviny a sůl, kterou můžete smíchat také s octem

Účinnou metodou, jak se zbavit nečistot z žehličky, je použití novin a soli. Noviny posypte solí, nejlépe jemně zrnitou, aby nepoškrábala povrch. Dávejte si pozor, na jakou žehličku tuto metodu použijete, protože to bude nejlepší na té, která má ocelovou žehlicí plochu. Teflon nemusí se solí reagovat.

Smíchat se solí můžete také ocet. Vytvořte směs v poměru 1 : 1 a zahřejte ji na pánvi. Roztok vypněte, ještě než se začne vařit. Namočte do něj hadřík a otřete s ním špinavou žehličku. Nakonec umyjte žehličku hadříkem, který namočte v destilované vodě.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-clean-an-iron