Nadechněte se! 3 bylinky dokonale pročistí plíce, zbaví je všech škodlivin

Vzduch je v dnešní době velmi znečištěný, a to zejména ve velkých městech. Mnoho lidí si to vůbec neuvědomuje, ale do našich plic se každý den dostává velké množství smogu, prachu, plísní a mnoho dalších toxinů. O dobrý stav plic se můžete postarat v pohodlí domova s použitím bylin, které dokážou vyčistit plíce bez použití chemie.

Škodlivé látky se dostávají do našeho oběhu neustále během každého dne. Lidé na vesnicích a malých městech jsou na tom lépe, ale i přesto by měli své plíce pravidelně detoxikovat. Používat k tomu nemusíte žádné léky. Postačí vám tři bylinky, které vás efektivně zbaví všech toxinů z plic, posílí jejich zdraví a dýchací ústrojí díky nim bude mnohem odolnější vůči znečištění.

Eukalyptus

Eukalyptus musíme uvést jako první. Jde o nedílnou součást léčby při nachlazení nebo jiném onemocnění horních cest dýchacích. Eukalyptus obsahuje cineol, který dokáže velmi efektivně odstranit nečistoty, které zůstávají v plicích. Použít můžete eukalyptový olej pro inhalaci, která dokonale vyčistí horní cesty dýchací a budete moci dýchat volně a čistě.

Zdroj obrázku: Freepik

Plicník

Plicník má expektorační účinky díky saponinu, který obsahuje. Díky tomu má uklidňující vlastnosti při zánětech hrtanu a astmatu, zklidňuje plicní změny po tuberkulóze a pomáhá při léčbě zápalu plic. Plicník má úžasné antioxidační, antibakteriální a antivirové vlastnosti. Tohle všechno je skvělé pro detoxikaci plic při znečištění okolním ovzduším. Neváhejte a vyzkoušejte tuto skvělou bylinu.

Oregano

Jako poslední zmíníme oregano, které zaručeně máte v kuchyni. Při vaření ho používáme běžně, ale ve formě vývaru ho můžete využít pro vyčištění horních cest dýchacích. Stačí, když ho zalijete horkou vodou a necháte 15 minut odstát. Přeceďte a pijte třikrát denně po malých doušcích. Použít můžete také oreganový olej a můžete zlepšit proudění vzduchu nosem a snížit histamin ve svém těle.

Zdroj: https://hellodoctor.com.ph/herbals-and-alternatives/herbal-medicines/herbs-to-cleanse-the-lungs/