Young Woman With Hands Hair

Nádherně lesklé vlasy plné života jsou ozdobou ženské krásy. Olejová kúra je dokonale vyživí

Chcete mít nádhernou hřívu plnou zářivých vlasů? Olejování vlasů je jednou z možností, jak toho dosáhnout. Dobrou zprávou je, že tuto velmi jednoduchou metodu pro krásné vlasy můžete provést i doma a nemusíte přitom používat žádné drahé prostředky, které často nefungují. Navíc většinou obsahují škodlivé látky, které z dlouhodobého hlediska nejsou dobré pro vás ani přírodu.

Jak to udělat?

V první řadě si umyjte vlasy šamponem jako obvykle. Během mytí si dejte záležet, abyste vlasy i pokožku důkladně vyčistili. Poté rozehřejte lžíci oleje. Nejlepší je avokádový, který obsahuje mnoho vitamínů a minerálů. Použít ale můžete také lněný nebo kokosový. Důležité je, aby byl olej přírodní a nerafinovaný. Poté olej opatrně vmasírujte do vlasů.

Zdroj obrázku: Freepik

Po dobu tří minut sušte vlasy fénem a poté si je na hodinu zabalte alobalem nebo ručníkem, aby mohl olej dobře působit. Poté si můžete vlasy znovu umýt. Postup proveďte třikrát, každý druhý den. Uvidíte, že za pár dnů budete mít nádherné vlasy, kterým se nic nevyrovná. Tato metoda je mnohem účinnější než drahé šampony a kondicionéry a je 100% přírodní, nezávadná a velmi příjemná. Oleje navíc můžete využít i v kuchyni, takže se vám rozhodně vyplatí.

Co dalšího je důležité pro krásné vlasy?

Chcete-li mít krásnou hřívu, musíte tělu poskytnout dostatek vitamínů a minerálů, které potřebuje. Ty se nacházejí hlavně ve stravě, kterou jíte. Proto je váš jídelníček velmi důležitou částí vaší krásy. Klíčové jsou především kvalitní oleje a omega-3 mastné kyseliny, které najdete v kvalitním mase, rybách a oříšcích. Myslet musíte také na vitamíny řady B a zinek. Neuškodí ani dostatek kyseliny listové, vitamínu K a železa. Dostatečný pitný režim byste rovněž neměli podceňovat. Stejně důležitá je také správná péče, která se odvíjí podle typů vlasů, což by vám měl sdělit váš kadeřník.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/hair-oiling-benefits-oil-and-how-to