close-up-asian-woman-with-hyperhidrosis-sweating

Nadměrné pocení končetin trápí velké procento lidí, existuje ale snadná a účinná pomoc

Spousta lidí má problémy s nadměrným pocením. Netýká se to přitom jen podpaží, ale také nohou nebo rukou. V podpaží je pocení hodně vidět, proto na něj používáme různé deodoranty a antiperspiranty, které zabrání nejen zápachu, ale také skvrnám. Lidem, kteří trpí nadměrným pocením rukou a nohou, ale není tak snadné pomoci.

Můžete využít domácí prostředky

Nadměrné pocení rukou a nohou se nazývá hyperhidróza a týká se spousty lidí. Stačí se dostat do stresu nebo být nervózní a začnou se potit ruce, a po chvíli může být dokonce problém v nich něco udržet. Pocení na nohou má ještě dalších spoustu nevýhod, protože chodidla máme po většinu dne v uzavřených botách a nemohou tak dýchat. Kvůli pocení mohou vzniknout například plísně nebo jiné zdravotní komplikace.

Nadměrné pocení je tedy potřeba řešit. Pokud se vám hned nechce za odborníkem nebo nechcete utrácet peníze za přípravky, které mají tento problém odstranit, můžete vyzkoušet i domácí metody. Jednou z nich je použití jedlé sody, kterou koupíte v každém obchodě. Stačí smíchat tuto surovinu s trochou vody a máte hotovou pastu, která pomůže proti pocení.

Zdroj obrázku: Freepik

Připravte si jedlou sodu a pomozte nohám

Do směsi si pak namočte vatové tamponky nebo gázu a nastrkejte si je mezi prsty u nohou – potřebovat tak budete osm kousků. Až roztok vychladne, vyměňte tampony a přebytečnou vodu vymačkejte. V roztoku si pak můžete koupat celé nohy, poté je usušte papírovou utěrkou. Na noc si pak navlečte bavlněné ponožky, které udrží nohy v teple.

Tuto kúru můžete aplikovat každý den. Už po několika dnech byste měli vidět zlepšení. Jedlou sodu můžete používat také na ošetření rukou. A ty si můžete na noc dát do bavlněných rukavic a také je předtím ještě hydratovat. Ozdravné kúry dělejte nejlépe třikrát týdně. Používejte na nohy i ruce kvalitní kosmetiku a snažte se lépe zvládat situace, kdy k pocení dochází.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/hyperhidrosis/diagnosis-treatment/drc-20367173