Blonde Woman With Curly Beautiful Hair Smiling Gray Background

Nadměrné vypadávání vlasů se může objevit nečekaně. Některé důvody málokterou ženu napadnou

Padání vlasů je nepříjemná věc, na kterou má vliv mnoho faktorů, jako je nevhodná strava, stres nebo špatná péče o vlasy. V poslední době se jedná také o postcovidový syndrom. Vypadávání vlasů řeší lidé, kteří prodělali koronavirus, a ptají se, jak vlasům pomoci.

Za ztrátu vlasů mohou hormonální změny nebo i kožní problémy

Pokud vlasy padají opravdu ve velkém množství a nefungují přípravky z lékárny ani domácí metody, je potřeba navštívit odborníka, který určí příčinu onemocnění a nasadí správnou léčbu. Vlasové folikuly jsou citlivé a je potřeba jim dopřát přesně to, co potřebují. Využít můžete například mezoterapii hlavy, u které se používají mikropunkce. Pod kůži se implementují malé dávky léčivých látek, a tím se zlepší nejen mikrocirkulace pokožky.

Vlasy nejsou nikdy stejně staré. Rostou v různých intervalech, vše probíhá v čase, který je asynchronní, a tak se neustále nové vlasy vyvíjejí a nikdy se nedostaví periodická plešatost. A jaké chyby se nejčastěji dělají v péči o vlasy? Jednou z nich je nesprávné používání šamponu a dalších přípravků na vlasy. Šampon by se měl nanášet na pokožku, tím stimuluje vlasové kořínky a vlasy porostou rychleji a budou silnější. Po umytí vlasů byste neměli jít hned spát, protože by vlasy měly nejdříve pořádně proschnout. Mokré vlasy se mohou více lámat a být slabší. Neméně důležitým faktorem je stres, kterému jsme denně vystaveni. Ani ten vlasům neprospívá.

Zdroj obrázku: Freepik

Vhodným účesem vlasům ulevíte a zároveň je nebudete ničit

Stres se na vypadávání vlasů může projet klidně až za několik měsíců. Příklad je například těhotenství. Během něj totiž vlasy vypadávají minimálně, několik měsíců po porodu to ale může být velké množství, které si budete vyčesávat. Není potřeba panikařit, stačí jen doplňovat potřebné vitaminy a minerály, aby se vlasy daly do pořádku.

Vlasům rozhodně neprospívají účesy jako pevně utažený drdol nebo copánky, které začínají už u pokožky hlavy. Ta bude neustále napnutá, což není dobrý základ pro zdravý růst vlasů. Stejně tak není dobré prodlužování vlasů, protože je to pro ně velká zátěž.

Zdroj: https://www.aad.org/public/diseases/hair-loss/causes/18-causes