Photo Different Flatware Dishwasher After Work Domestic Kitchen

Nádobí z myčky bude vždy dokonale suché. Hromadění vody předejde jednoduchá úprava

Myčka nádobí je už běžnou součástí mnoha domácností. Díky ní ušetříme spoustu času a energie, které bychom jinak věnovali ručnímu mytí nádobí. Avšak ani tento přístroj není zcela bez chybičky, občas se vyskytne problém, který je třeba řešit. Výrobci přitom do myčky umístili šikovný prvek, který nepříjemnosti eliminuje, avšak málokdo o něm ví.

Na vině může být špatné naskládání

Každý, kdo používá myčku, se už jistě někdy nepříjemně potřísnil vodou, která se usadila na dnech hrnečků a misek. Případně tato tekutina skončí na zemi, kde ji musíme vytřít, nebo na nádobí ve spodní části myčky. Vyndávání suchého nádobí by proto mělo vždy začínat od spodní zásuvky. Hrnečky a misky by měly být vždy položené dnem vzhůru a je dobré se ujistit, že se v myčce nádobí nepřekrývá, protože pak by se v něm mohla hromadit voda.

Pokud jste nádobí naaranžovali zcela správně, ale po skončení cyklu se voda stále usazuje v hrnečcích nebo miskách, pak můžete využít jeden prvek, který výrobci do myčky přidali. Pokud vytáhnete horní zásuvku myčky nádobí, uvidíte dvě sady koleček po stranách. Tato kolečka zde nejsou umístěná náhodou, ale mají promyšlený účel.

Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduchý trik

Vytáhněte zásuvku až na doraz, mírně ji nadzvedněte a vyjměte první kolečko. Pokračujte v jeho vytahování, dokud se i druhé kolečko neuvolní. V tomto okamžiku by strana jedné zásuvky měla spočívat pouze na vaší ruce. Nyní nasuňte horní kolečko zásuvky přes šoupátko a pomalu zasuňte zásuvku, dokud nebude druhé kolečko také nahoře. Nakonec zásuvku zasuňte do myčky.

V tomto okamžiku dojde k naklonění zásuvky v myčce – jedna strana bude výš než druhá. Zásuvku pak můžete uspořádat tak, aby se voda neusazovala v nádobí, když je v rovině, ale aby po něm stékala pryč. Ušetříte si tak spoustu času s dodatečným utíráním nádobí či vytíráním podlahy, které byste museli absolvovat.

Zdroj: https://www.cnet.com/home/kitchen-and-household/dishes-never-get-dry-in-the-dishwasher-try-this-trick/