Beautiful Composition Spa Bath Concept

Nadýchané ručníky, které výborně sají vodu, můžete mít i po pravidelném praní

Když si koupíte nové ručníky, chcete je mít dlouho hebké, měkké a také chcete, aby dobře absorbovaly vodu i po nějaké době používání. Jak toho docílit? Většina z nás má opačnou zkušenost, po několika praních ztrácejí ručníky své vlastnosti a už tolik nesají. Pomocí jednoduchých triků ušetříte za nové ručníky peníze a budete se do nich balit pořád stejně rádi.

Při koupi nových ručníků myslete na několik důležitých detailů

Pokud se chystáte koupit ručníky nebo je už máte doma, ještě před prvním použitím je prožeňte pračkou. Nové ručníky jsou většinou nastříkané přípravky, které brání znečištění v obchodě, kde sedá prach nebo na ně sahají nenechavé ruce zákazníků. Pokud tento prostředek nevyperete, nemusí poté ručník dobře sát, protože se přípravek vsákne do látky a uzavře vlákna.

Pokud máte starší ručníky, které chcete obnovit, můžete se o to pokusit pomocí domácích prostředků. Je potřeba je vyprat dvakrát po sobě na 90 stupňů. Na první praní nalijte do bubnu pračky sklenici octa a zapněte na plný cyklus. Až se ručníky doperou, hned nastavte stejný program, ale do bubnu tentokrát přidejte 3/4 sklenice jedlé sody. Díky tomu vytáhnete ručníky svěží, hebké a budou absorbovat vodu jako nové.

Zdroj obrázku: Freepik

Při nákupu ručníků sledujte jejich velikost a také gramáž

Spousta lidí ručníky vybírá podle barvy, aby se jim hodily do koupelny. Je nutné ale koukat také na materiál, ze kterého je vyroben, nebo na gramáž. Kvalitní ručník poznáte podle toho, že má označení 450 gramů a výše na jeden metr čtvereční. Mezi nejlepší materiály se řadí bambus. Bambusové ručníky mají až třikrát vyšší savost než ostatní materiály, navíc se do nich nedostanou plísně ani bakterie.

V obchodech najdete také ručníky s přídavkem lnu nebo velurové či froté osušky. Patří už mezi dražší kousky, o které je nutné se správně starat. Ručníky byste měli prát zvlášť a třídit je také podle barvy. Po vyprání je nedávejte do sušičky ani je nežehlete. Naopak, dejte je ven v každém počasí. Při praní nepoužívejte aviváž, která by mohla poničit vlákna a vede ke ztrátě savosti a hebkosti ručníků.

Zdroj: https://www.floursacktowels.com/blogs/news/how-to-increase-the-absorbency-of-flour-sack-dish-towels