Náhlé přibírání na váze může potkat každou ženu. Důvody nemusí být na první pohled zřejmé

Máte pocit, že žijete pořád stejně, ale stejně přibíráte na váze? Možná se právě proto snažíte zhubnout, ale nedaří se vám ani jedno? Udržet si svou původní váhu je nemožné, natož něco zhubnout? V tom případě je tu tento článek právě pro vás. Najdete zde nejčastější důvody tohoto problému. Tedy problému přibírání na váze, když se u vás vůbec nic nezměnilo. Co tedy stojí za tímto problémem a jak se mu ubránit?

Menopauza

Právě menopauza je jedním z nejčastějších důvodů, proč ženy mají pocit, že přibývají na váze úplně bezdůvodně. Jenže menopauza je obrovský proces změn, které se dějí v ženském těle. To se musí se všemi těmito změnami vyrovnat a právě kvůli tomu mnoho žen přibývá na váze. V menopauze se snižuje hladina ženského hormonu estrogenu v těle, což je hormon, který umožňuje tělu čerpat energii z tuků uvnitř těla. Vzhledem ke snížení hladiny tohoto hormonu dochází k přibývání tuku uvnitř těla.

Zdroj obrázku: Freepik

Špatná konzumace potravin

Špatná konzumace potravin je daná právě tím, že lidé mají neustále na všechno málo času, pořád někam spěchají a nic nestíhají. Zastavte se, udělejte si čas na jídlo a dejte si něco dobrého. Zapomeňte na fastfoody a další nezdravé podniky. Dejte si raději to, co si uvaříte sami doma. Jedině tak se najíte opravdu kvalitně. Vyhraďte si na jídlo alespoň 30 minut, při kterých se budete moci pohodlně najíst. Jezte jen tak, abyste se příjemně nasytili. Pomoci vám může také pár kroků do jídelny a z jídelny, které vám pomohou nastartovat správný proces zpracovávání jídla.

Zdroj obrázku: Freepik

Další faktory ovlivňující přibývání na váze

Vaši váhu může negativně ovlivnit také nedostatek spánku, který je velkým spouštěčem přibývání na váze. Zapomeňte také na pití kávy, která odvodňuje a neustále vyvolává pocit žízně. Tělo je pak zahlcené přílišným množstvím vody, kvůli kterému se v těle utváří nadbytečné množství tuku.

Zdroj: https://www.nhs.uk/live-well/healthy-weight/hidden-causes-of-weight-gain/