Gray White Cat Eats Food Cute Domestic Animal

Nakrmte svou kočku jednoduše. Dejte jí najíst z PET lahve, kterou stačí jednoduše upravit na praktický dávkovač jídla

Mít doma domácího mazlíčka není nic neobvyklého. Výběr je opravdu velký, ale pokud jde o popularitu, pořídí si většina lidí buď psa, nebo kočku. S tou přicházejí nejenom radosti, ale přicházejí s ní také mnohé starosti. O kočku je nutné se starat a základem je dát jí i dostatek jídla.

Když miska nestačí

Krmit kočku lze různými způsoby. Někdo sází na různé taštičky a kapsičky, jiný využije osvědčené granule. A kam s nimi? Úplně nejjednodušší možností je využít klasický hluboký talíř z kuchyně. Kdo ale chce přece jenom trochu lepšího, může koupit misku. Ta se až tak neliší od té, která je určena také psům.

I misky však mají své nevýhody. Jak takové, že se mohou převrhnout, tak i takové, že je nutné jejich obsah pravidelně doplňovat. Právě to se řada lidí snaží nějakým způsobem vyřešit. Zvláště, když nemohou  být u své kočky nonstop a hledají řešení pro to, aby měla vždy dostatečné množství jídla.

Pomůže PET lahev

Řešením je dávkovač jídla, tedy kočičích granulí. Jistě vás už napadlo hledat ho v obchodech. Zde na něj samozřejmě narazíte, ale když se podíváte na cenu, raději začnete hledat jiné možnosti. Nejlepší jsou ty homemade, protože fungují a hlavně stojí minimum peněz. V našem případě jsou dokonce zcela zdarma, protože dvě PET lahve má doma jistě každý. Doporučíme ty od mléka, jednu kulatou  a druhou čtvercovou, což jsou ideální tvary, aby vše fungovalo  tak, jak má.

@hacks.tk

#foryou #lifehacks

♬ EA7唯美纯电 – 爱恒恒

Postup výroby domácího dávkovače jídla pro kočku je velmi jednoduchý. Kulatou lahev zhruba v půlce rozřízněte, nebo rozstřihněte. U hranaté je třeba postupovat tak, abyste vytvořili část, ve které bude jídlo k dispozici. Potom už stačí pouze jednotlivé komponenty spojit. Kulatou lahev hrdlem nasadit na díru v hranaté. Vzít kočičí granule, nasypat je do uříznuté spodní části kulaté lahve a tu nasadit na zbytek. A je hotovo. Takto připravený dávkovač jídla stačí připevnit například ke stěně, aby nehrozilo jeho převrhnutí, a váš domácí mazlíček bude mít vždy dostatek jídla.

Zdroj: Life Hacks