Closeup Woman Counter Buy Electronic Payment Supermarket Smartphone Female Hand With Mobile Phone

Nákupy v Polsku lákají. Díky tajnému tlačítku na pokladně lze v Biedronce ušetřit ještě víc

Ušetřit. To je heslo všech, co v době rostoucí inflace vyhledávají levnější nákupy a neváhají kvůli tomu překročit hranice našeho státu a vydat se do Polska. Inflace sice zasáhla i našeho souseda, přesto lze ušetřit nemalé peníze. Neutrácet více, než je nutné, je také téma, které se řeší na sociálních sítích, právě tam se objevuje tip, jak obsluhovat samoobslužné pokladny v Polsku a k tomu neplatit víc. O skrytém tlačítku málokdo ví, přitom po jeho stisknutí se ušetří.

Do Biedronky na nákup

Dříve byly nákupy v Polsku typické pro příhraniční oblasti s naším severním sousedem. V poslední době tuzemské ceny rostou natolik, že se vyplatí nakupování i těm, co bydlí daleko ve vnitrozemí. Nejčastěji míří Češi do obchodního řetězce Biedronka, jehož pobočky jsou v každém městečku. Při nákupu stejně jako u nás lze použít při placení běžné pokladny nebo takzvané samoobslužné. Ty jsou oblíbeným marketingovým tahem obchodních řetězců, protože šetří čas pokladních, k tomu často přes ně lidé platí více. Jak je to možné?

Zdroj obrázku: Freepik

Samoobslužné poklady s dotykovou obrazovkou

Vypadají takřka stejně jako u nás, kde jsou v každém větším obchodě, jen ty v Biedronce mají ještě skrytá tlačítka. O objev záhadných tlačítek se podělil na svém profilu tiktoker s přezdívkou @buniosb. Jsou umístěna mimo základní obrazovku, ale jsou dotyková. Někteří nakupující mohou mít pocit, že se snad jedná o zbytečné nálepky, ale mají své důležité funkce, jedná se celkem o čtyři značky. Přesněji řečeno, první zleva je pro úpravu hlasitosti zpráv, druhým lze přivolat pomoc dozorující pokladní, třetí se pak týká zákazníků s věrnostní kartičkou a čtvrté je právě ono tajemné tlačítko, které pomůže ušetřit.

Nesprávná tára při vážení ovoce a zeleniny

Přijde vám, že někdy platíte za nabrané ovoce nebo zeleninu více, než skutečně váží? Může tomu tak být, protože váhy na samoobslužných pokladnách nejsou vytárovány správně. Těží z toho obchodní řetězec, zatímco lidé platí více. Čtvrtým tlačítkem tomuto jednání řeknete dost. Jedná se totiž o tlačítko pro správnou táru, před vážením je nutné jej stisknout, aby se obnovila funkce správného vážení. Až poté je vhodné vložit obsah na váhu a nechat ho nacenit. Jen tak nezaplatíte více, než si odnášíte ve skutečnosti domů.

Zdroje:
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,28337562,biedronka-ma-ukryte-funkcje-w-kasach-samoobslugowych-aktywna.html
https://businessinsider.com.pl/firmy/ukryte-przyciski-w-kasie-w-biedronce-wyjasniamy-do-czego-sluza/dm4qtsk