Smiling Portrait Candid Laughing Woman Beach

Nalaďte se na pozitivní vlnu. Motivaci dodají výroky slavných

Zatímco léto je ve znamení slunečných dnů, dovolených a odpočinku, podzim se často nese na nostalgické vlně. Úbytek denního světla a chladné počasí způsobuje, že se častěji dostaví smutná nálada. Moc jí nepřidá ani podzimní plískanice a mlhy, jež ji mohou znásobit. Umíte se naladit pozitivně?

I na podzim se můžete usmívat

Je-li na podzim příjemné babí léto, není problémem si zachovat úsměv na tváři. Modrá obloha a příjemně teplé dny, kdy se sice už moc koupat nelze, ale do přírody vyrazit je možné, navodí pohodovou atmosféru. Právě na podzim byste si měli do lesa zajít co nejčastěji, protože krásně zbarvené listí stromů pozitivně působí na duši.

A někdy ani nebude vadit, když se slunce schová za mraky. Z přírody přijdete povzbuzeni na duši a budete se cítit mnohem lépe. Ne nadarmo Albert Camus říká, že podzim je druhé jaro, kdy je každý list květem. A Jim Bishop je toho názoru, že podzim má v kapse více zlata než všechna ostatní roční období.

closeup-portrait-beautiful-smiling-brunette-model-trendy-female-posing-street
Zdroj obrázku: Freepik

Podzim jako lék na dusné léto

Terri Guillemets řekl, že podzim je lékem na dusné léto. Něco na tom pravdy bude. Nemáte-li rádi horké dny v létě, ale líbí se vám sluneční počasí, tak na ještě na podzim je možné si ho užít. Ovšem za předpokladu, že se objeví tzv. babí léto. Jane Hirschfield si myslí, že podzimní horko je jiné než letní. V jednom dozrávají jablka, ve druhém se z nich dělá mošt.

Tento čas je zároveň dobou sběru ovoce, což je svým způsobem také optimistická činnost, protože sklízíte úspěchy své dosavadní činnosti. Práce na zahradě dokáže zahnat chmury. Samuel Butler k tomu dodává, že podzim je vlídnější období. Co ztratíme na květech, získáme na plodech. Zpěvák Ed Sheeran zpívá, abyste splývali dolů jako podzimní listí. A teď se ztišili, zavřeli oči, než přijde spánek.

I vy si můžete najít citát, který se k podzimu bude vázat a který bude ladit s vaším psychickým nastavením.

Zdroj: https://www.briantracy.com/blog/personal-success/inspirational-quotes/