Vinegar Fermentation 1090150 1920[1]

Netradiční metoda namáčení nohou v páchnoucí lázni nahradí i lékařské procedury

Problémy, které se týkají našich nohou, mohou být nejenom různé, ale mohou být také četné. Řada lidí se v takovém případě uchýlí buď k lékařské pomoci, nebo se uchýlí také k chemickým lékům. Pomoc přitom může být podstatně jednodušší, i levnější. Pravda, může trochu zapáchat, ale na druhou stranu lze odstranit řadu známých a běžných problémů. Kam tedy nohy namočit?

Tolik problémové ekzémy

Ekzém zná každý. Mnoho lidí se s ním několikrát za život potýkalo. A to na různých částech nohou, což je velmi nepříjemné. Taková infekce vzniká především v létě, kdy je teplo a u bazénu navíc také vlhko, což je přímo ráj pro množení bakterií. Zdrojem plísní však mohou být nejen bazény, ale i přílišné pocení nohou či chůze ve vlhkém prostředí naboso.

Zdroj obrázku: Pixabay

Dopřejte nohám ozdravnou koupel

Pokud vás přece jen problémy s ekzémy a mykózou dostihly, vytvořte si ozdravnou lázeň, která vás problémů dozajista zbaví. Pro namíchání správného poměru složek v lázni potřebujete:

  • lavor či jinou nádobu pro lázeň na nohy,
  • 1 velkou sklenici octa (libovolného),
  • 2 velké sklenice teplé vody.

Opakovaně přilívejte sklenice octa a vody v tomto poměru, dokud nebude nádoba dostatečně plná, abyste si do ní mohli ponořit nohy. V lázni relaxujte zhruba 10 až 20 minut a poté nohy úplně vysušte. Koupel si můžete dopřávat každý den, dokud potíže neustoupí.

Sbohem, zpocené nohy

Známý zápach zpocených nohou obvykle vzniká kombinací potu a bakterií, které zůstaly na nohou a v botách. Protože ocet lze použít proti houbám i bakteriím, můžete toto řešení použít k odstranění nepříjemného zápachu. Pokud si tedy příležitostně octovou koupel dopřejete, nebudete si muset vy ani vaše okolí hned zacpávat nos, když si sundáte boty.

Podpora pro suché nohy a popraskané paty

Suchá a popraskaná pokožka na nohou nejen že nevypadá dobře, navíc může být ale bolestivá a dráždit. Ocet vašim nohám dodá lesk a zdravou podobu. Je dokonce pravděpodobné, že pokožka na nohou bude po octové lázni mnohem hladší. Jen si nezapomeňte po každé koupeli nohy vždy pořádně opláchnout, aby na nich vůně octa nezůstala.