Trees 690727 1280

Napijte se přímo z pramene života. Voda z břízy dodá tělu zázračné síly přírody

Březová voda je v přírodní medicíně velmi populární. Nejcennější je březová voda získaná z kmene, ale mnoho příznivých vlastností má také šťáva z pupenů a březových listů. Je užitečná při zmírnění příznaků revmatismu a ischiasu, posiluje imunitu, podporuje oběhový systém a ledviny. Mnoho lidí také věří, že je účinná na vředy a dokonce chrání před určitými typy rakoviny. Co březová voda obsahuje? Jak získat březovou vodu a jak ji použít k posílení těla?

Vlastnosti březové vody

Březová voda, zejména ta extrahovaná z kmene, obsahuje mnoho cenných látek, jako jsou přírodní antioxidanty, třísloviny, minerální soli, aminokyseliny a jiné důležité prvky. Stimuluje imunitní systém a snižuje riziko virových infekcí. Březová voda má také protizánětlivý účinek a pomáhá snižovat horečku. Je užitečná při zmírnění příznaků chřipky, jako je bolest v krku, kostí, kloubů a svalů.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak ji používat?

Březovou vodu pijte v množství 50 ml třikrát denně po dobu 2–3 týdnů. Tato voda má specifickou chuť, pro dochucení tak můžete přidat trochu medu nebo citronu. Na revmatické bolesti použijte obklady z březové vody.

Březová voda a nemoci

Čerstvá březová voda eliminuje žaludeční vředy. Díky velkému množství draslíku a železa má březová voda příznivý vliv na oběhový systém, pomáhá regulovat krevní tlak a chrání před anémií. Šťáva z listů má diuretický účinek a podporuje tělo při odstraňování toxinů. Snižuje riziko ledvinových kamenů. Mnoho lidí také věří, že březová voda je cennou látkou v prevenci rakoviny plic. Zábaly z březové šťávy zmírňují příznaky revmatismu a ischiasu.

Jak získat šťávu z březového kmene?

Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud použijete čerstvou březovou vodu z kmene. Nejlepší dobou je březen a duben, kdy na stromě ještě nejsou žádné pupeny a listí. Do kmene vyvrtejte otvor o hloubce několika centimetrů a vložte do něho například brčko. Na druhý konec přidělejte plastovou láhev, která by se měla během několika hodin naplnit šťávou z kmene. Šťávu skladujte v ledničce po 3 dny.