Diet 695723 1920 (3)

Náročné diety tělo akorát stresují. Zhubnout lze přirozeně díky pár zdravým návykům

Letní sezóna už je tady, a tak se mnoho z nás pustilo do hubnutí. Správné hubnutí by mělo být hlavně zdravé. Diety zní občas opravdu složitě, avšak na správné redukci váhy není nic těžkého. Stačí poslouchat následující rady! 

Jezte v pevně stanovených časech

Časy, ve kterých konzumujete jídlo, by měly být pevně stanoveny. Lidské tělo se po čase naučí, že je přísun energie pravidelný, proto přestane ukládat kalorie na později. Pravidelnost v jídle nám také umožní do značné míry kontrolovat pocit „vlčího hladu“. Důraz klaďte také na jednotlivé přestávky mezi jídly, které by neměly být příliš dlouhé. Tělo zaregistruje nedostatek energie, zpomalí metabolismus a začne produkovat enzymy zodpovědné za ukládání tuků.

Zdroj obrázku: Pixabay

Spánek 

Žádná dieta nenahradí dlouhé zdřímnutí. Spánek má na naše tělo zklidňující účinek a pomáhá regulovat všechny životní procesy. Spánek je tak při hubnutí nejlepším přítelem. Abnormální cirkulace krve ovlivňuje produkci ghrelinu, hormonu zvyšujícího chuť k jídlu. Kvůli tomuto hormonu roste chuť k jídlu a spolu s ní také váha. Kvůli nedostatečnému spánku se současně zvyšuje náchylnost k civilizačním chorobám. Navíc podle studií jsou lidé, kteří spí déle než 8 hodin, schopni zhubnout dvakrát více kilogramů než lidé, kteří spí kratší dobu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pijte hodně vody!

Pravidelná a správná hydratace těla má pozitivní vliv na zdraví, ale také pomáhá ztrácet přebytečné kilogramy. Lidé, kteří hlídají svůj pitný režim, potřebují méně kalorií. Jejich potřeba cukru, soli a nezdravých potravin je také snížena. Mezi hubnutím a pitnou vodou existuje určitá závislost – čím více vody tělo přijme, tím více v krvi klesá cukr, sůl a cholesterol. Odborníci doporučují pít během dne minimálně 1,5 litru čisté vody.

Pozor na sladkosti!

Omezení, nebo dokonce úplné odbourání sladkostí není nikterak obtížné, je-li pozvolné. Ideální je postupné snižování přijímaného množství. Sladkosti zvyšují hladinu tryptofanu v krvi. Výsledkem je vznik serotoninu, tedy hormonu štěstí. Tento proces však trvá krátkou dobu, zatímco naše tělo obdrží kalorickou bombu. 

Zdroj: https://www.uspm.com/how-to-maintain-a-healthy-eating-lifestyle/