Naše pokožka a rty v zimě trpí. Ochraňte je včas před vysušením a popraskáním

Stačí své pleti věnovat alespoň pět minut denně a poděkuje vám, především v zimním období, které je pro pleť velmi náročné a kdy je třeba jí dopřát kvalitní péči. Rty a celkově obličej mohou trpět nízkými teplotami, větrem a jinými rozmary počasí, proti kterým je potřeba je chránit.

Použijte domácí prostředky na ochranu rtů a obličeje

Ke snídani si můžete dopřát kvasnicový nápoj, který je velmi výživný. Stačí do sklenice s teplou vodou nebo mlékem rozdrolit droždí a máte hotovo. Před odchodem do mrazivých dní je dobré si rty potřít obyčejnou vazelínou, postačí trocha olivového nebo kokosového oleje. Mnoho žen také jako ochranu používá bambucké máslo, které je velmi mastné a hodí se také na celý obličej.

Dejte si ale pozor, abyste si rty neolizovali. To děláme především tehdy, když jsme v suché a chladné místnosti, proto je vhodné mít u sebe pořád tyčinky s jelením lojem nebo kvalitním balzámem. Kromě toho můžete vyzkoušet také konzumaci pohanky. Má vysoký obsah vitaminu B6, který chrání sliznice a pokožku.

Zdroj obrázku: Freepik

Pečujte v zimě o své tělo, které může být podrobeno velké zátěži

Po vyčištění zubů si můžete rty potřít trochou medu. Stačí malinká vrstva, která vás bude chránit celou noc a ráno budou vaše rty vláčné a připravené na mrazivé počasí. Dejte si pozor, ať máte medem potřená celá ústa včetně koutků, které jsou velmi náchylné k praskání. Medový zábal tedy nechte působit celou noc, protože má regenerační účinky.

Med je také přírodní antibiotikum, které vám pomůže v případě, že máte rty popraskané. Používejte nejlépe přírodní balzámy na rty i na celé tělo, které nebudou narušovat pH vaší pokožky. Využít můžete i potraviny, které jsou zdravé nejen pro tělo, ale také pro vaši krásu. Studený vzduch, sníh a mráz dávají pokožce zabrat. Proto provádějte jednou týdně také důkladný peeling, kterým odstraníte odumřelé buňky pokožky a obnovíte její strukturu.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/dry-skin/expert-answers/chapped-lips/faq-20057819