White 845071 1280

Navraťte bílému oblečení zářivou bělost. Účinné bělidlo najdete v kuchyni

Bílé tričko či bílá košile by v žádném šatníku neměly chybět. Jenže bohužel takové světlé oblečení po pár vypráních zešedne a po bílé se jen zapráší. Není třeba oblečení nechávat na hadřík nebo jej nosit pouze na doma. Existují způsoby, kterými bílému oblečení vrátíte jeho původní barvu. Také zmizí zažloutlé skvrny v podpaží a jiné skvrny.  

Zašedlé oblečení

Jestliže se chcete zbavit zašednutí vašeho bílého oblečení, nemusíte letět do drogerie a kupovat drahá bělidla, která stejně zničí tkaninu. Bude stačit, když zašedlé oblečení namočíte do teplé vody a nasypete do ní pět lžic jedlé sody nebo sklenici octa. Oblečení nechte přes noc namočené, ráno přeperte v ruce a dejte do pračky vyprat běžným způsobem. Pozor také na přípravek, ve kterém perete. Nesmí být na barevné prádlo ani na obojí – bílé a barevné. Musí být pouze na bílé.

Zdroj obrázku: Pixabay

Peroxid vodíku

Pomocí peroxidu vodíku půjde bělení prádla mnohem rychleji. Bude stačit, když hodinu před praním namočíte oděv do teplé vody s peroxidem a pracím prostředkem v poměru 2 : 1. Tímto způsobem se velmi rychle zbavíte zašednutí. 

Žluté skvrny v podpaží

Stačí mít bílé tričko dvakrát na sobě a hned se na něm objeví žluté skvrny. Je to způsobené špatným antiperspirantem. Tyto skvrny jsou vytrvalé a jejich odstranění se může jevit jako neřešitelné. Vyzkoušejte několik tabletek aspirinu. Stačí rozdrtit pár tablet, smíchat je s vodou a rozetřít na žluté skvrny. Takto připravený oděv s aspirinem nechte působit přes noc. Druhý den stačí vyprat, jistě zaznamenáte rozdíl. Pokud nějaká skvrna zůstala, opakujte postup. Jestliže doma nemáte aspirin, připravte jedlou sodu a ocet. Pastu z obou surovin naneste na skvrnu a nechte několik hodin působit. Poté vyperte v pračce běžným způsobem.  

Bílé ručníky

Bílé ručníky miluje každý, ale jejich barva, savost i nadýchanost po pár vypráních zmizí. Tyto vlastnosti ručníku můžete opět vrátit pouhým citronem. Ve velkém hrnci přiveďte vodu k varu a vhoďte tři nakrájené citrony. Poté odstavte a vložte ručníky. Nechte přibližně tři hodiny působit. Po třech hodinách dejte do pračky a místo pracího prášku přidejte pouze jedlou sodu.

Zdroj: https://www.thespruce.com/use-chlorine-bleach-to-create-designs-2145783