Navraťte oslnivou bělost svým ručníkům. Stačí zajít do kuchyně pro pár surovin

Milujete své bílé ručníky, ale po mnoha praních již nevypadají jako nové? Věřte, že si nemusíte okamžitě běžet pro nové a investovat své těžce vydělané peníze. Stačí, když se spolehnete na pomoc přírodních surovin, které vám pomohou s efektivním bělením. Chemické bělení je také jistou možností, ale oslabuje vlákna a ručníky potom ztratí svou měkkost a jemnost. Přírodní metody jsou mnohem šetrnější, a přitom budete mít nádherně čisté a bílé ručníky.

Zdroj obrázku: Freepik

Citronová šťáva

Citron je úžasným prostředkem v domácnosti, a to na nespočet činností a čištění. Kromě jiného má také úžasné bělicí vlastnosti. Potřebovat budete asi půl šálku šťávy vymačkané z citronu. Smíchejte ji s litrem horké vody, do které namočíte zašedlé ručníky. Nechte 30 minut působit. Poté je dejte do pračky, přidejte prací prostředek, který obvykle používáte, a vyperte na nejvyšší možnou teplotu.

Ocet a jedlá soda

Druhým nejpoužívanějším způsobem bělení je zaručeně ocet v kombinaci s jedlou sodou. Tato směs bělí, bojuje s bakteriemi i plísněmi a změkčuje látku. Namočte ručníky do teplé vody a nechte krásně nasáknout. Poté je vložte do pračky, nastavte program na 90 stupňů a přidejte šálek bílého octa a půl šálku jedlé sody. Zapněte pračku a dejte si nohy nahoru. Po vyprání osušky vezměte a ještě jednou je namočte do teplé vody. Poté je můžete vyždímat a pověsit. Anebo dát do sušičky.

Zdroj obrázku: Freepik

Kuchyňská sůl

Sůl je neuvěřitelně levná, a přitom ji můžete využít nejen v kuchyni. Má totiž bělicí vlastnosti, odstraňuje skvrny a dezinfikuje. Připravit si jen musíte směs z vody a stolní soli (lžíce soli na jeden litr vody). Vložte do roztoku ručníky a nechte je hodinu namočené. Poté je dejte do pračky a nastavte na běžný program. Po vyprání je pověste na slunce a budou ještě bělejší. Vyzkoušejte jednu z těchto metod a uvidíte, že látka bude dokonale čistá a nádherně bílá, jako když jste je koupili.

Zdroj: https://www.acleanbee.com/how-to-keep-white-towels-white/