Nehty1

Navraťte svým nehtům pevnost a krásu, hýčkejte je výživnými masážemi

Když se podíváte na své nehty, možná vidíte, že jsou velmi lámavé, a hledáte možnosti, jak je zpevnit. Pevnost a vůbec vzhled nehtů závisí nejen na genetice, ale je dán také životním stylem, který vedete. Pomocí domácích metod můžete nehty snadno vylepšit a ruce budete mít znovu pěkné. A nebudete k tomu potřebovat ani návštěvu salonu.

Většinu surovin na uzdravení nehtů najdete v kuchyni

Nesprávnou stravou si můžete nehty zcela zničit, ale vyvážit a ozdravit je můžete například pomocí olivového oleje. Ten je totiž zvlhčí a také pomůže s uzdravením například nepříjemných záděr, které se objevují na nehtové kůžičce. Stačí jen olej smíchat s vodou a vmasírovat do nehtů. Můžete si obléct rukavice a vyčkejte 15 minut, poté ruce opláchněte. Postup lze opakovat až třikrát denně.

Zdroj obrázku: Freepik

Kromě oleje můžete vyzkoušet také zelený čaj, díky kterému budou nehty silné. Zelený čaj obsahuje antioxidanty, které zabrání jejich lámání, a také pomůže k odstranění žlutého zabarvení nehtů. Stačí čaj jen uvařit, počkat až vychladne a namočit do něj nehty na 10–15 minut. Můžete opakovat dvakrát týdně tak dlouho, než uvidíte výsledky.

Používejte olej s vitaminem E nebo vyzkoušejte čajovník

Ze zeleného čaje a oleje z pšeničných klíčků si můžete připravit také směs. K těmto dvěma surovinám přidejte ještě trochu soli, zamíchejte a namáčejte do ní nehty. Další možností je smíchat olej ze zeleného čaje s kokosovým olejem a masírovat si nehty alespoň jednou týdně. Uvidíte, že po několika dnech nastanou velké změny.

Zdroj obrázku: Freepik

Olej z čajovníku můžete použít, pokud všechny ostatní metody selhaly. Jestliže se na vašich rukách nebo nohách objevila plíseň, pomocí tohoto čaje ji odstraníte. Stačí ho smíchat s vodou a do směsi si namočit nehty na několik minut. Lněná semínka jsou nejen dobrým zdrojem vlákniny, ale také posilují nehty. Navíc obsahují také hořčík a draslík. Lněné semínko můžete konzumovat nebo si koupit olej, kterým budete nehty masírovat. Olej a vitamin E pomohou zase nehty udržet hydratované, a tím pádem méně lámavé.

Zdroj: https://www.realsimple.com/beauty-fashion/skincare/hands-feet/healthy-nail-care-tips