Nebezpečí, kde ho nikdo nečeká. Postel může skrývat víc, než se na první pohled zdá

Postel se snadno může stát biotopem nejen roztočů, ale i pavouků. Zkontrolujte, zda měníte ložní prádlo tak často, jak doporučují odborníci. Jde nejen o otázku hygieny, ale i vašeho zdraví. Určitě znáte ten skvělý pocit, když si lehnete do čisté postele, takže to ovlivňuje i vaši psychiku.

Jak často převlékat postel

I když si to možná neuvědomujeme, téměř 1/3 našeho života trávíme v posteli. To je velmi dobré pro naše tělo, které má díky tomu čas na regeneraci. To ovšem může mít negativní účinky například na naše dýchací cesty. Člověk se během spánku potí, čímž vydává i určitou vlhkost do okolního prostředí. To jsou ideální podmínky pro vývoj různých mikroorganismů.

Philip Tierno, mikrobiolog se sídlem v New Yorku, v rozhovoru vysvětlil, že oddálení výměny povlečení umožňuje rozvoj hub a bakteriální flóry. Mohou poškodit naše zdraví, a i když nejsme alergičtí, mohou způsobit alergickou reakci. Proto je nejlepší měnit ložní prádlo co nejčastěji a optimální frekvence výměny povlečení polštáře a přikrývky je jednou za dva týdny.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozvánka pro bakterie

Sporadická výměna ložního prádla je pozvánkou pro různé nemoci, aby zaútočily na naše tělo. Výměna ložního prádla jednou za několik měsíců zvyšuje šanci na získání nejen rýmy, ale také závažných onemocnění, jako je astma nebo ekzém. Všichni odborníci tvrdí, že nejlepší je měnit ložní prádlo jednou za týden, maximálně jednou za dva týdny.

V našem ložním prádle se ukládá nejvíce nečistot. Hromadí se zde miliony odumřelých buněk z naší pokožky, potu, různých druhů sekretu, například kožního mazu a podobně. Tímto způsobem povzbuzujeme roztoče, aby se krmili v naší posteli, protože všechny tyto mikročástice jsou pro ně vynikajícím jídlem. Výskyt roztočů v posteli pak zvyšuje riziko rozvoje alergií.

Zdroj: https://www.sleepfoundation.org/bedding-information/how-often-should-you-wash-your-sheets