Human Legs White Turbo Brush Cordless Vacuum Cleaner Cleans Carpet House Modern Technologies Cleaning

Nebezpečné bakterie číhají doma i tam, kde bychom je nečekali. Zvýšená opatrnost je namístě

V každé domácnosti se nachází bakterie. A je jich více, než si dokážete představit. Nejvíce se jich přitom nachází na předmětech každodenní potřeby, aniž bychom si to uvědomili. Jak se jich efektivně zbavit a neutralizovat je ve svém domově? Udržte svou domácnost v čistotě a budete mít hned mnohem lepší pocit ze sebe i svého domova. Podívejme se na nejrizikovější předměty.

Kuchyňské prkénko

Věděli jste, že na kuchyňském prkénku je více bakterií než na tom záchodovém? Je to tak. Mikrobi, kteří žijí na prkénku, pocházejí nejčastěji ze syrového masa, které tam krájíte. Mohou přitom způsobit otravu jídlem s těžkými průjmy a horečkami. Vyplatí se proto mít samostatné prkénko jen na maso, zeleninu, sýry nebo chléb. Snížíte tak riziko přenosu bakterií, které by vám mohly způsobit zdravotní problémy. Důkladně povrch omyjte a po nakrájení masa spařte vroucí vodou. Otřete prkénko do sucha a potřete citronovou šťávou, která podpoří dezinfekci.

Zdroj obrázku: Freepik

Houbička na mytí nádobí

Všichni ji používáme, mnoho z nás každý den. Porézní struktura, zbytky jídla, teplo a vlhkost podporují tvorbu a růst bakterií a plísní v houbičce. Na jediném centimetru krychlovém se může nacházet až 54 miliard mikoorganismů. Z tohoto důvodu byste ji měli vyměňovat alespoň jednou za týden. Po každém použití ji navíc důkladně opláchněte a vyždímejte z ní maximum vody. Můžete ji také dezinfikovat namočením do vroucí vody s octem.

Zařízení koupelny

Ručníky jsou rozhodně rájem pro bakterie a plísně, protože jsou neustále vystaveny teplu a vlhku. Pokud z nich jde nepříjemný zápach, rychle je vyperte na 60 stupňů, abyste zlikvidovali všechny škodlivé bakterie. Vyměňujte je alespoň jednou za týden a po použití je nechte důkladně vyschnout. V létě je ideální, když je dáte uschnout na slunce. Nečistoty v koupelnové předložce mohou způsobit mykózu. Proto byste ji měli co nejčastěji vyklepávat a prát.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/best-ways-kill-bacteria-viruses-home-2016-3