girl-kills-mold-home

Nebezpečné plísně jsou pomalou zkázou domova i našeho zdraví. Zakročte proti nim ihned

Plíseň patří mezi časté problémy v domácnosti. Vyskytnout se může nejen ve vlhké koupelně, kde jsou velké předpoklady k jejímu vzniku, ale také v jiných místnostech. Bude záležet na tom, jestli dostatečně větráte, zda topíte správně nebo jestli sušíte prádlo v obývacím pokoji. Co všechno může plíseň způsobit a jak se jí co nejrychleji zbavit?

Plíseň na zdi se často plete s houbou

Kromě plísní se u vás doma mohou objevit také další houby. Mezi těmito dvěma problémy jsou rozdíly, které si ukážeme. Stavební plíseň je houba, která tvoří černé nebo zelené skvrny. Vidíte ji velmi často v případě, že se dlouho v místnosti netopí, nevětrá a poté se zatopí. Plíseň ze zdi často vyleze a trápí nás nejen vzhledově, ale může ublížit našim orgánům.

Plíseň se odstraňuje mnohem lépe než jiný typ houby. Ten poznáte podle toho, že se objeví přímo na zdi, a můžete ho časem odloupnout. Houba navíc tvoří pavučiny a také nepříjemný zápach, který vás praští do nosu. Houba na zdi je nebezpečná, protože produkuje škodlivé látky, které můžete vdechnout. Způsobit tak může zdravotní problémy.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se houba na zdi tvoří a jak se jí zbavit?

Lidé, kteří v takových místnostech tráví spoustu času, mohou po čase cítit nejen škrábání v krku, ale také poznají další problémy. Dýchání může být čím dál těžší. Vznikají alergie nebo astma. Dokonce je prokázané, že plísně a houby mohou způsobit také rakovinu. Kromě toho se objeví problémy s klouby, potíže s pamětí a můžete být hodně unavení a ztrácet koncentraci.

Boj s plísní se může zdát nekonečný, je ale potřeba začít co nejrychleji, protože plíseň i ostatní houby v domácnosti se mohou snadno šířit. Specialisté, které si domů přizvete, snadno poznají, jestli se jedná o ten, nebo druhý problém, a snadno si poradí s jejich odstraněním. Je pak vhodné dům nebo byt nechat zateplit nebo ho jinak ochránit před vznikem plísní a hub.

Zdroj: https://swap.stanford.edu/was/20151013093120/http:/www2.epa.gov/mold/mold-and-health