cukr1

Nebojte se cukru. V těchto situacích vám po něm kila nahoru určitě nepůjdou

Co umí cukr? Je známo, že podporuje přibírání na váze, způsobuje zubní kazy a mnoho dalších nemocí. Pomáhá ale také hojit rány, konzervuje jídlo a vyživuje květiny.

Odstraňuje skvrny

Zelené stopy trávy na vašem oblečení zmizí, když na ně dáte pastu z cukru a teplé vody. Tuto pastu naneste na špínu a nechte hodinu působit. Poté oděv vyperte v pračce s pracím gelem nebo práškem, který běžně používáte. Cukr také pomůže zbavit se barev a mastnoty z vašich rukou. Smíchejte lžíci cukru se lžící olivového oleje a vetřete do rukou, dokud skvrny nezmizí.

Zdroj obrázku: Freepik

Odpuzuje hmyz

Stříbrné rybky a další domácí škůdci se živí krystaly cukru náhodně rozptýlenými v kuchyni. V boji s nimi použijte jejich vlastní chamtivost. Smíchejte lžíci cukru s lžící prášku do pečiva a posypte ji na místa, která často navštěvují. Cukr je naláká a prášek do pečiva je zabije. Nečekejte však, že k tomu dojde po jediném použití směsi. Ošetření musíte opakovat, dokud škůdci zcela nevyhynou, což může trvat i několik týdnů. Z cukru a vody můžete připravit také past na vosy a mouchy, které vás obtěžují na vašem dvoře, zahradě nebo pozemku. Ze sklenice cukru a stejného množství vody uvařte hustý sirup. Po vychladnutí nalijte sirup do misek a položte je na místa, kde trávíte volný čas. Hmyz poletí k cukru a nebude obtěžovat vás.

Zdroj obrázku: Freepik

Na kráse záleží

Opravuje make-up, vyhlazuje pokožku a čistí vlasy. Posypte rty cukrem, nechte minutu působit a pak olízněte. Díky tomu se rtěnka příliš snadno neotře. Hrst cukru smíchejte se lžící sprchového gelu nebo pleťové vody a naneste ji na pleť jako účinný a šetrný peeling. Směs pomůže zbavit se celulitidy a odlupovat odumřelé kožní buňky. Cukr je také skvělý na čištění pokožky hlavy. Smíchejte lžíci bílých krystalů se stejným množstvím šamponu a umyjte si hlavu energickou masáží pokožky. Poté důkladně opláchněte teplou a poté studenou vodou. Peeling stimuluje krevní oběh, posiluje kořínky a vlasy vypadají lépe.

Zabraňuje vzniku plísní

Do nádoby se sýrem dejte pár hrudek cukru. Díky tomu zůstane sýr déle čerstvý a nezplesniví. Podobným způsobem můžete zabránit tvorbě plísní na vašem chlebu. Kostky cukru vložte do nádoby, kde jej uchováváte. Cukr absorbuje vlhkost a brání růstu plísní. 

Zdroj: https://www.lifehack.org/articles/lifestyle/25-unexpected-uses-for-sugar.html