woman-applying-make-up-with-brush-cosmetelogy-office

Nechte svou pokožku i vlasy zazářit zdravím. Tajemství okouzlující krásy je ukryté v jediné bylince

Máta je bylinka, která se většinou používá do čaje nebo do různých druhů domácí kosmetiky. Právě v tomto případě se vám bude hodit na pleťové osvěžující masky, které nejen hydratují pleť, ale také ji zbaví nečistot. Máta má spoustu léčivých vlastností, dostane vás nejen z nachlazení, ale také působí proti bolestem hlavy a uleví od revmatu.

Díky mátě budete přitažlivější

Máta se hodí především na výrobu domácích pleťových masek. Kromě ní budete potřebovat ještě med a v dnešním případě také bílý jogurt. Smíchejte suroviny, naneste na obličej a nechte 10 minut působit. Masku pak z obličeje spláchněte vlažnou vodou a naneste na obličej hydratační krém. Můžete také vyzkoušet variantu s čerstvou okurkou. I v tomto případě smíchejte hrst lístků máty s medem a několika plátky okurky.

Naneste na obličej, nechte 15 minut působit a poté smyjte vlažnou vodou. Mátu ale můžete využít také na výrobu koupelových bomb nebo balzámu na rty. Na internetu najdete spoustu receptů, do kterých můžete zapojit také děti. Domácí výrobky jsou dnes hodně žádané a můžete jimi obdarovat například svou rodinu.

Zdroj obrázku: Freepik

Podpořte růst svých vlasů

Máta se kromě jiného bude hodit také jako oplach na vlasy. Čistí pokožku hlavy, budou se vám méně mastit vlasy a nehrozí tak riziko vzniku lupů, které pak mohou svědit a vůbec vám poškodit vlasovou pokožku. Oplach používejte v případě umytých vlasů. Stačí hrst lístků máty nebo tři lžíce sušených zalít vroucí vodou, počkat, až vychladne, scedit a použít na vlasy. Vlasy budou nejen hydratované, ale také lesklé a zdravé.

Nebojte se mátu používat při každodenní péči o pleť. Jedná se o přírodní prostředek, který nemůže vaší pokožce uškodit, a proto je vhodné ji používat každý den. Už po několika dnech ale uvidíte, že jsou vlasy zdravější a pokožka vyhlazenější a cítíte se mnohem lépe. Mátu si navíc můžete pěstovat sami doma a můžete ji mít kdykoliv po ruce.

Zdroj: https://www.netmeds.com/health-library/post/mint-leaves-have-soothing-benefits-for-irritated-skin