Refrigerator Full Food

Nedostatečně chladící lednice může mít několik příčin

Moderní domácnost využívá různé elektrospotřebiče, bez nichž se zpravidla v současné době neobejde. Patří mezi ně také lednička, která slouží k uchování potravin a k prodloužení jejich trvanlivosti. Někdy se může zdát, že lednička málo chladí. Většinou za to může její nesprávné používání. Neděláte tyto chyby i vy?

Přeplněnost ledničce nesvědčí

Běžná domácnost dělá týdenní nákupy. Málokdo chodí do obchodu každý den. Většinou se v pátek nebo v sobotu zajede autem na větší nákup a koupí se potraviny na týden dopředu. Ty se pak uloží také v ledničce. Jenže někdy se stane, že je kvůli tomu lednička přeplněná. Není to ale dobře, protože to vede k tomu, že hůře chladí. Nevhodné také je, když se potraviny v ledničce dotýkají volných stěn. Neměly by ani zakrývat mřížky a otvory.

Špatně umístěná lednička

Aby lednička dobře chladila, měla by v kuchyni stát na vhodném místě. Neměla by například být blízko sporáku, u okna nebo radiátorů. Tyto předměty ji budou oteplovat, takže chladicí proces v ledničce nebude dokonalý. Je také třeba zajistit dobré větrání ledničky.

Zdroj obrázku: Freepik

Znečištěný kondenzátor

Špatně bude lednička chladit i v případě, že kondenzátor bude nějakým způsobem znečištěný. Je proto vhodné pravidelně kontrolovat jeho vzhled a stav. V situaci, kdy zjistíte, že je špinavý, měli byste ho vyčistit. Tím zajistíte, aby lednička fungovala správně a dobře chladila. Znamená to aspoň jedenkrát za měsíc kondenzátor čistit, protože se na něm hromadí prach a mastnota, jež pocházejí z kuchyně.

Špatné těsnění

Někdy stojí za nekvalitním chlazením ledničky již netěsnící těsnění. Dochází k tomu tehdy, když má lednička již nejlepší léta za sebou. Pokud doma používáte starou ledničku, má to negativní vliv i na spotřebu elektrické energie. V takové situaci se vyplatí pořídit si ledničku novou, jež bude mít i menší nároky na elektřinu.

Zdroj: https://fixappliances.ca/refrigerator-repair/fridge-not-cold-enough/