Nehty mohou vypadat krásně i bez laku. Díky zkrášlujícím procedurám budou vždy jako ze salonu

Nemusíte si nehty nutně lakovat, abyste udělaly dojem na své okolí. Měly byste je mít ovšem vždy dobře upravené s přirozeným leskem. Toho dosáhnete jedině v případě, že se o jejich stav budete starat každý den. Co byste měly dělat pro nádherné nehty a krásné ruce, které vám budou všichni v okolí závidět a za které se nikdy nebudete muset stydět? Tyto jednoduché triky vám pomohou k neustálé spokojenosti a kráse.

Zdroj obrázku: Freepik

Spolehněte se na kondicionér

Možná jste o kondicionérech na nehty ani neslyšely, ale skutečně existují. A jsou velmi účinné. Co dělat, když máte křehké a lámavé nehty? Efektivní je používat jednou týdně přesličku. Smíchejte půl šálku olivového oleje a dvě lžíce přesličky (jedná se o cenný zdroj křemíku). Míchejte po dobu 15 minut, ale nevařte. Poté směs nechte vychladnout a na 15 minut do této směsi namočte prsty. Pokud budete tyto metody provádět v pravidelném intervalu, brzy uvidíte úžasné výsledky.

Bojujete-li se žlutým nádechem, namočte nehty na 10 minut do roztoku sody (použijte čajovou lžičku na půl sklenice) a několikrát denně potřete citronem. Pro jemnější kůžičku si můžete prsty namočit do teplé vody nebo si plošky namazat změkčovačem. Do lázně přidejte kapku tekutého parafínu nebo rostlinného oleje. Stejně tak můžete rozpustit želatinu v horké vodě, ochladit a ponořit do ní prsty asi na 15 minut. Tento postup opakujte jednou týdně.

Zdroj obrázku: Freepik

Leštění je lepší než lakování

Každá žena chce mít nádherné, hladké nehty. Popraskaný a slabý povrch posílí tzv. japonská manikúra. Jedná se o otření plošek speciální pastou a ochranným práškem a vyhlazení leštidly. Ošetření je nutné provádět každé dva až tři týdny a měly byste jít k odborníkovi, který skutečně ví, co dělá. Jednou za měsíc použijte vícestranný leštič nebo speciální blok na leštění. Bezbarvý lak je také skvělou možností, protože vyplní dutiny v povrchu a nehty zpevní. Navíc budou krásně lesklé.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/adult-health/in-depth/nails/art-20044954