Front View Beautiful Girl Beach

Nejčastější zranění u vody se stále opakují. Myslet na rizika je nutné vždy

Během letních prázdnin mnoho lidí tráví čas u vody. Nejedná se přitom pouze o koupaliště, kde víte, kam skáčete a co můžete čekat, ale spousta lidí hledá adrenalin, to znamená, že skáčou a nacházejí místa, která neznají, a snaží se zažít co největší dobrodružství. Bohužel v některých případech se stane, že skočí do míst, kde není mnoho vody, nebo ještě hůře, skočí do neznáma a spadnou na kámen.

Jaká zranění se mohou u vody stát?

Nejde pouze o to, že se člověk utopí. Mnoho zranění vzniká pouze neznalostí terénu a vody samotné. Přírodní koupaliště lákají především z toho důvodu, že se na nich nenachází tolik lidí. Lidé ale jezdí na dovolenou také k moři nebo do rekreačních středisek. Naučili jsme se jezdit na místa, na která bychom normálně možná nejeli, ale pandemie koronaviru způsobila, že jsme si našli jiné cesty, jak trávit léto u vody a zároveň nebýt mezi lidmi.

Bohužel každý rok nastane situace, že se lidé utopí. Většinou je to způsobené tím, že neznají daný terén a dostanou se daleko od břehu. Strhnout je může proud nebo zpanikaří. Pokud jsou daleko, nestihne k nim nikdo doplavat a lidé se topí. Ublížit si ale můžete také skokem do neznámé vody. Nejen, že můžete spadnout do malé hloubky, ale v hlubině může být také skrytý kámen, o který se zraníte.

Zdroj obrázku: Freepik

Co může nastat, pokud se zraníte?

Většina zranění skončí až vozíkem. Nejčastěji si totiž můžete poranit páteř, to znamená, že skončíte na vozíku bez možnosti normálně chodit. Stane se, že budete mít štěstí a lékaři vás znovu dají dohromady. Skoky hlavou napřed jsou velmi nebezpečné, a to i v místech, která dobře znáte. Dalším častým zraněním je otřes mozku. Ruptura míchy znamená, že přestanete mít cit v rukách.

Po každém takovém zranění očekávejte dlouhodobou rekonvalescenci, pokud vám vůbec bude pomoci. Proto je potřeba před skokem do vody přemýšlet, jestli se vám to vyplatí. Mladí lidé se snaží předvádět před ostatními, ale neuvědomí si, že mohou skončit velmi špatně. Nikdy také neskákejte do vody, když je velké teplo, protože teplotní rozdíly mohou způsobit šok a z vody byste se také už nemuseli vynořit.

Zdroj: https://www.heitingandirwin.com/most-common-causes-of-water-related-injuries/