Beautiful Little Girl With Backpack Walking Park

Nejdůležitější pravidla pro výběr nejlepšího batohu do školy

Letní prázdniny jsou pryč a školní rok je znovu tady. S ním přichází také období, kdy bude každý rodič nakupovat hodně předmětů do školy, včetně nového batohu. Při výběru dokonalého produktu si musíte dávat pozor hned na několik pravidel, která vašemu dítěti pomohou s držením těla. Špatný batoh totiž ničí záda a nebude dětem pohodlný.

Proč vybírat batoh opatrně?

Konec srpna a začátek září se vždy nesou v duchu nákupu batohu, sešitů a dalších školních pomůcek. Právě batoh z těchto předmětů musíte vybírat nejpečlivěji. Nejde jen o to, aby se do něj vešly všechny knihy, sešity a propisky. A už vůbec nejde o jeho barvu a vzor. Bohužel mnoho lidí se řídí právě těmito kritérii a úplně zapomíná na fakt, že ho dítě bude každý den nosit na zádech.

Každoročně se najde nespočet lékařů a odborníků, kteří radí, jak správně vybrat školní aktovku. Není se čemu divit, právě z nesprávného výběru může mít dítě vážné zdravotní problémy. Jestli dbáte na zdraví svých dětí, měli byste se držet pár základních pravidel. A ideálně také koupit batoh na místě, kde vám dokáže pomoci zaškolený odborník.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vybrat batoh do školy?

Batoh i s obsahem by neměl vážit více než 15 procent váhy dítěte. To je velmi důležité, protože mnoho batohů je na dítě těžkých i bez knih a sešitů. Přetěžování kloubů a páteře bude mít za následek bolesti zad a špatný vývoj dítěte. Hmotnost je důležitá také pro správné držení těla. Správný batoh a jeho hmotnost fungují i jako prevence zakřivení páteře.

Hmotnost není jediná věc, kterou musíte hlídat. Důležité je také šití celého batohu. Podívejte se, jestli má měkké, nastavitelné a široké popruhy, upevňovací prvky, vnitřní přihrádku a vyztužená záda s vybouleninou ve spodní části. Tak by měl vypadat ideální batoh pro vaše dítě, který mu nepoškodí záda. Jakmile to všechno bude splňovat, můžete vybírat podle barvy a vzoru.

Zdroj: https://www.macpac.co.nz/explore/learn/gear-guides/choosing-a-new-school-backpack.html