Nejen cvičením lze dosáhnout plochého bříška. Svou roli hraje i vhodná strava

Ploché břicho a celkově štíhlá postava je snem mnohých žen. Hodně lidí se již pokoušelo o krásné a ploché bříško, ale ne vždy to mělo uspokojivý výsledek. Svou roli hrají potraviny, které běžně konzumujeme. Mnoho z nich totiž podporuje ukládání tuku v oblasti břicha. Co jíst, abyste podpořili krásné a sexy hubené břicho? 

Co pro to musíte udělat

Velká část žen věří, že pokud budou hodně cvičit, budou mít ploché břicho. Ovšem není tomu tak vždy. Fyzická aktivita je sice velmi důležitá, ale strava je mnohdy ještě důležitější. Správná strava dokáže zrychlit metabolismus, zasytí, předchází zácpě a nadýmání. Také byste měli jíst pravidelně a alespoň pět menších porcí denně. Právě tento způsob stravování může zajistit méně nahromaděných plynů ve střevech a lepší pocit. 

Zdroj obrázku: Freepik

Co si dopřát k jídlu?

Bude ideální, pokud velká část vašeho jídelníčku bude složena ze zeleniny a také ovoce. Obsahují totiž velké množství vlákniny, která vás rychleji zasytí a vy tak nebudete mít potřebu neustále jíst. Doporučujeme ve velkém řapíkatý celer, mrkev, salátovou okurku, dále brokolici a květák.

Bez obav si dopřejte i poctivé jogurty s kulturami a kefíry. Obojí musí obsahovat bifidobakterie mléčného kvašení, které podpoří hubnutí a zajistí správnou funkci střev. Dále doporučujeme vyměnit bílou rýži za hnědou a pšeničné těstoviny nahradit celozrnnými. To stejné udělejte i s bílým chlebem a rohlíky. Ty vyměňte za tmavý žitný chléb.

Zdroj obrázku: Freepik

Tělo musí být hydratováno

Nezapomínejte na pravidelnou hydrataci těla. Kromě většího množství vody si dopřejte také bylinné čaje a malé množství kvalitní černé kávy. Kvalitní černá káva není instantní, ale robusta či arabica. Pokud chcete mít ploché břicho, zapomeňte na klobásky a jiné trvanlivé salámy. Také se vyhněte bůčku a majonéze.

Zdroj: https://www.cbsnews.com/news/eight-delicious-foods-that-help-fight-belly-fat/