Nejenom do jídla, známé druhy koření lze použít jako přírodní léčivo nebo osvěžovač vzduchu

Koření je nepostradatelná součást dobré kuchyně. Vylepšuje chuť téměř každému jídlu a dává mu příjemnou vůni. Mnohdy záleží právě na dochucení, jak moc je jídlo dobré. Koření však nemusí nacházet využití jen v kuchyni při vaření, použít ho můžeme i k jiným účelům. Napadlo Vás třeba, že pomocí koření můžete vylepšit své tělo, nebo pohltit zápach od smaženého oleje? Takto snadno se dají využít především tato koření:

  • bobkový list
  • skořice
  • kurkuma

Využití bobkového listu

Bobkový list se vyznačuje protizánětlivými a analgetickými vlastnostmi, urychluje hojení ran i modřin a zmírňuje kousance od hmyzu. Sušený bobkový list namočte do teplé vody a aplikujte na postižené místo, které potřebujete vyléčit. Nechte působit po dobu několika hodin. Proto si udělejte zábal, který Vám nebude vadit při běžných činnostech. Začínající úlevu byste měli cítit již po krátké době.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pokud jej zapálíte v popelníku nebo něčem nehořlavém, perfektně vykouříte z interiéru všechny nečistoty ze vzduchu, budete dýchat dokonale čistý vzduch, a navíc se jím bude linout příjemná a kořeněná vůně. Zároveň bobkový list ve vzduchu dokáže zlepšit náladu. 

Ideální je také mít rozmístěné bobkové listy ve skříních a policích s otevřenými potravinami, odpuzuje potravinové můry a zabrání tak jejich výskytu u Vás v domě.

Má také perfektní vliv na zdraví. Udělejte si čaj z bobkového listu a vypijte ho. Snižuje totiž hladinu cukru v těle, urychluje metabolismus, podporuje činnost jater a podporuje správní trávení. 

Skořice dokáže pohltit zápachy

Pokud se Vám doma linou nepříjemné pachy, včetně zápachu oleje ze smažení, skořice Vám ráda pomůže. Buď celá skořice, nebo několik lžiček skořice mleté přidejte do malého hrnce s trochou vody a zapněte sporák. Pomocí tepla se budou uvolňovat vonné silice a pohlcovat zápach.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kurkuma pro zdravé tělo

Kurkuma se vyznačuje protizánětlivými a antibakteriálními účinky. Je proto cestou pro zdravé tělo. Smíchejte trochu kurkumy s medem a bílým jogurtem, získáte účinnou pleťovou masku v boji proti akné a dalším nečistotám kůže. 

Také dokáže posílit vlasy, podpořit jejich růst i vzhled. Smíchejte lžíci kurkumy s 50 ml olivového oleje. Perfektně rozmíchejte, aby byla kurkuma všude rovnoměrná. Poté vetřete do vlasů a pokožky hlavy. Po půl hodině vlasy umyjte jako obvykle. 

Zdroj: gyakorikerdesek.hu, Autorský text