Facial Care

Nejhorší zlozvyky, které přidávají léta navíc: pokožka na nás všechno řekne

Víte, že některé zlozvyky na nás po čase budou vidět? Existují takové, které nám v obličeji nebo na těle mohou přidat i několik let navíc. Možná si ani neuvědomujeme, že je vlastně děláme. Jaké zlozvyky to jsou a na co si dávat pozor, abychom se jich zbavili? Orgány mohou být zatížené nejen chemickými sloučeninami, ale také nečistotami. Nemohou se pak bránit a bohužel se může stát, že onemocní.

Zlozvyky, které jsou vidět na první pohled

Jestliže se zbavíte zlozvyků, ulevíte nejen organismu, ale také své pleti. Jaké zlozvyky patří do seznamu škodlivých? Asi ten nejčastější je špatné držení těla. Mnoho z nás denně pracuje u počítače, sklání se nad monitorem a vůbec netuší, že svému tělu ubližuje. Vdovský hrb se může ukázat už během několika měsíců nebo let. A nevypadá vůbec hezky. Je tedy potřeba si uvědomit, jak sedíme u počítače, a také se pravidelně protahovat.

Pijete dostatek vody? Jestli si dopřáváte spíše alkohol, bude to za chvíli vidět, především na vaší pokožce. Ta totiž bude dehydratovaná a bude velmi těžké jí znovu dodat svěží vzhled. Alkohol totiž odvodňuje, a je proto potřeba si dopřát dostatek vody. Jestliže chcete jít na firemní večírek, popřemýšlejte o tom, jestli vám špatný stav pokožky stojí za to. Může vám to přidat několik let navíc.

Zdroj obrázku: Freepik

Spěte dostatečně dlouho a kvalitně

Kvalitní spánek a jeho délka jsou rozhodující v tom, abyste se nejen dobře cítili, ale také dobře vypadali. Pokud spíte málo, už během několika měsíců můžete zestárnout o několik let. Kvalita spánku je také velmi důležitá. Během spánku se totiž celé naše tělo i mysl regenerují. Kupte si kvalitní matraci, povlečení z dobrých materiálů a uvidíte, že se ráno budete probouzet mnohem lépe.

Co se týče spánku, je také potřeba vědět, v jaké poloze spát, aby mohly orgány odpočívat, stejně jako pokožka. Stárnutí totiž můžete snadno ovlivnit také tím. Nejlepší je spát na zádech, protože orgány budou uvolněné. Pravdou ale je, že většina lidí se nejlépe vyspí na boku. Pleť a její stav ovlivňuje také doba, kterou vystavujeme tělo umělému světlu, především z mobilních telefonů.

Zdroj: https://www.news18.com/news/lifestyle/habits-that-make-you-age-faster-myupchar-2767055.html