Smiley Couple Hitchhiking While Road Trip

Nejlepší destinace pro podzimní dovolenou v ČR i zahraničí

Doba letních prázdnin je už dávno pryč, léto se pomalu také chýlí ke konci. Na letní dovolenou si musíme počkat do dalšího léta. Pokud vám zbývá ještě pár dnů volna, můžete si udělat podzimní dovolenou a vypravit se třeba i za teplem.

Proč cestovat na podzim

Cestovat mimo sezónu přináší jisté výhody. Může se snadno stát, že se právě tato dovolená stane tou nezapomenutelnou. Populární destinace již nejsou přeplněné. Na mnoha místech teď začínají příjemné teploty, ještě se zahřejete, ale už není nepříjemné horko. Konec sezóny se projeví i na cenách, které budou znatelně nižší než v tom nejvyšším náporu.

Podzimní dovolená doma

Pokud si chcete podzimní dny naplno užít a někam vyrazit, i Česká republika poskytuje mnoho krásných míst, kde se budete cítit jako na dovolené.

Krkonoše jsou populární a krásné v jakémkoliv období, ale podzim má své kouzlo. Můžete se ubytovat v horských chatách a vychutnat si Česko se vším všudy. Stojí za to navštívit také Jizerské hory. Ty jsou menší než Krkonoše, avšak o nic méně hezké. Čas zde strávený můžete využít jednak k turistice, ale také k návštěvě malebných městeček a vesnic v okolí. Máte-li v oblibě přírodu, pak je pro vás to pravé České Švýcarsko. Naleznete tu mnoho možností pro turistiku s krásnými výhledy po cestě.

Zdroj obrázku: Freepik

Jste-li milovníky měst, pak Brno bude to pravé ořechové. Nabízí mnoho kulturních památek, které stojí za to navštívit. Dalším městem, které je hodné návštěvy, je Plzeň. Je známá především pivem a každoročně se zde koná pivní festival právě na podzim.

Na podzim za exotikou

Za exotikou nemusíte cestovat dlouhé hodiny. Bílý písek a prosluněné dny nabízí Kapverdy. Cesta je trochu delší, kolem 6–8 hodin, ale zajisté nebudete litovat. Pokud se chcete držet v Evropě, ideální volbou je Řecko. Na podzim bývá nejtepleji na Krétě, Rhodosu a Kósu. Další evropskou destinací je Řím. V tomto období tu zažijete spoustu domácích, kteří se již vrátili ze svých odvolených. Máte-li volný jen víkend, podívejte se do Bukurešti. Je to město, které projdete celé pěšky.

Zdroj: https://www.the-travel-bunny.com/autumn-vacation-tips/