sad-young-woman-sitting-bed-suffering-from-bad-hangover-after-night-party-club-having-sleepy-tired-look-keeping-eyes-closed-holding-bottle-wine-pillow-trying-cover-ears-from-noise

Nejlepší prostředky, které fungují proti kocovině

Malátnost, nedostatek koncentrace a chuti k jídlu. Může se vyskytnout také zvýšený krevní tlak, pocení, fotosenzitivita a podrážděnost. Je to syndrom následujícího dne. Nejlepší léky na kocovinu se mohou zdát někdy těmi nejhoršími.

Zbavte se kocoviny pomocí džusu

Pokud se chcete zbavit kocoviny, neměli byste zapomenout na hydrataci těla. I když ráno budete určitě vodu potřebovat kvůli zvýšené žízni, stojí za to ji pít už přes noc. Doplnění chybějících tekutin mimo jiné pomůže vyhnout se bolesti hlavy. Existuje mnoho přírodních způsobů, jak se zbavit tohoto problému, který nastane po prohýřené noci.

Mezi nejznámější léky patří pití šťávy z nakládaných okurek nebo zelí. Nejenže účinně uhasí žízeň, ale také pozitivně ovlivní střeva a doplní chybějící vitamíny a minerály. Kocovina je spojená s boucháním srdce a zrychleným srdečním rytmem. Předpokládá se, že je tomu tak kvůli nedostatku draslíku. Můžete jej však jednoduše doplnit rajčatovou šťávou, banány, kiwi a špenátem. Kromě toho může být při kocovině užitečná i máta.

Zdroj obrázku: Freepik

Šťáva z řepy

Jakékoliv nedostatky při pití alkoholu se mohou doplnit šťávou z řepy. Má čisticí účinek a pomáhá tělu zbavit se všech toxinů. Citrusy a vitamín C, který v nich je obsažen a urychluje rozklad alkoholu, se také mohou vyrovnat se symptomy kocoviny. Určitě se vyplatí sáhnout i po jiných ovocných džusech. Tělo dostane dávku fruktózy, která dodá energii a sílu pro boj proti toxickým látkám získaným z rozkladu alkoholu.

Mnoho lidí také doporučuje jíst k snídani vejce, která zmírňují příznaky kocoviny a urychlují odstraňování toxinů z těla. Kromě toho způsob, který získal největší popularitu, je jedení vývaru. Perfektně zklidňuje podrážděný trávicí systém a navíc hydratuje tělo. Funguje také zelná polévka nebo okurky. I když se říká, že káva je na kocovinu dobrá, opak je pravdou. Kofein nepochybně zlepšuje koncentraci a může pomoci v boji proti bolesti hlavy, ale zároveň je káva diuretická a přispívá k vylučování elektrolytů.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/hangovers/diagnosis-treatment/drc-20373015, https://www.healthline.com/nutrition/best-hangover-cures, https://www.bannerhealth.com/healthcareblog/teach-me/heres-how-drinking-alcohol-could-affect-your-heart-rhythm, https://www.webmd.com/diet/health-benefits-beetroot, https://lpi.oregonstate.edu/mic/vitamins/vitamin-C, https://www.verywellhealth.com/bone-broth-for-gut-health-1944996