Nejoblíbenější nápoj světa lze využít mnoha netradičními způsoby, inspirujte se pár nápady

Káva je jeden z neoblíbenějších nápojů mnoha lidí. Má skvělou chuť a intenzivní vůni, ale především také stimulační účinek a dodává energii. Kávová zrna a sedlina mají mnoho cenných využití. Mohou ulehčit čištění kuchyně, odpuzují hmyz a jsou skvělým hnojivem pro rostliny na zahradě.

Pečuje o krásu a pohlcuje nepříjemné pachy

Káva je přírodní osvěžovač vzduchu – vydává příjemnou vůni. Naplňte bavlněný sáček mletou kávou a dejte ho do chladničky. Tam se tvoří mnoho nepříjemných pachů, díky kávě se jich snadno zbavíte. Můžete ho dát také do šatní skříně nebo komory. Mletá káva je také klíčovou surovinou v boji proti celulitidě.

Stačí zalít dvě lžičky kávy vroucí vodou, přidat malé množství tělového mléka a lžičku zázvoru. Směs by měla být ve formě pasty. Pravidelně ji vtírejte do oblastí, kde máte celulitidu, kůže se rychle stane pružnější a pevnější. Čerstvá káva se hodí jako kondicionér na vlasy. Kávová zrna smíchaná s malým množstvím vody jsou skvělým přírodním čisticím prostředkem na mastné povrchy.

Zdroj obrázku: Pixabay

Odolné skvrny díky kávě nebudou mít šanci

Pomocí kávy vyčistíte nečistoty a mastnotu na sporáku, digestoři, hrncích a pánvích. Káva pomůže zbavit se zápachu z potrubí, například v odtoku ve dřezu. Stačí jen dvě lžíce mleté kávy a zalít vroucí vodou. Pokud krájíte cibuli nebo pracujeme s rybou, použijte po práci na umytí rukou kávovou sedlinu – rychle absorbuje pachy.

Mravenci a další hmyz nemají rádi vůni kávy. Pokud je ve vašem bytě objevíte, nasypte malé množství kávy poblíž místa, kde se mravenci nebo komáři pohybují. Vetřelci se rychle odstěhují jinam. Stejně bude působit také na blechy, takže do kůže vašeho mazlíčka můžete vetřít odvar z kávové sedliny. Vůně kávy odradí i komáry, stačí dát zrna do popelníku a polít je vodou. Výpary zaručí, že se vám komáři vyhnou.

Zdroj: https://livinggoodcoffee.com/2017/08/30/unconventional-ways-to-use-coffee/