Classic English Breakfast Toasts Smoked Sausages Bacon Fried Eggs Beans Fried Toasts Blue Plate Top View Horizontal Wooden Surface

Nejoblíbenější snídaně jsou málokdy zdravé. Palačinky nebo toasty tělu nijak neprospějí

Snídaně patří mezi nejdůležitější jídlo celého dne. Jestli ji pravidelně vynecháváte, můžete si zadělat na zdravotní problémy. Je ale potřeba vědět, jaké potraviny do snídaně patří a jakým byste se měli vyhnout. Odpovědi najdete v článku.

Palačinky jsou oblíbené hlavně u dětí

Palačinky patří mezi oblíbené snídaně, a to nejen u nás, ale i po celém světě. Bohužel ale nepatří mezi ty vhodné, díky kterým se nastartujete na celý den. Palačinkové těsto je většinou z rafinované mouky. Přispívá k obezitě, a pokud se jimi cpete každý den, můžete si zadělat na opravdu velké zdravotní problémy.

Další špatnou volbou jsou oblíbené cereálie. Zalévají se mlékem, milují je všude na světě. Neposilují ale imunitu a našemu tělu rovněž nic zdravého nedávají. Přispět můžete maximálně rozvoji cukrovky. Raději si dejte přírodní a nezpracované obiloviny. Ovocné džusy jsou plné cukru a nejsou vhodné jako první pití dne. I malá sklenice džusu obsahuje mnoho látek, které nejsou zdravé.

Zdroj obrázku: Freepik

Opečené toasty byste snídat neměli

Toastový chléb nepatří mezi nezdravější, i tak si ho mnoho lidí dopřává ke snídani. Namaže si ho marmeládou, nutellou nebo si připraví šunkový sendvič. V toastu ale nenajdete ani vlákninu, ani vitaminy. Zvýší se vám hladina cukru v krvi a navíc toast obsahuje jednoduché sacharidy, kvůli kterým lidé tloustnou.

Zpracované pečivo, jako jsou muffiny nebo různé koláče, také nejsou vhodné ke snídani. Běžně si je kupují lidé, kteří ráno pospíchají a snídají například v autě. Jedná se o zdroj rychlé energie, ale také je v nich spousta cukru a zbytečných kalorií, které si vaše tělo uloží na horší časy. Pokud máte rádi smažené snídaně, měli byste zbystřit. Je totiž možné, že právě kvůli nim nemáte tak bystrou paměť nebo se špatně soustředíte. Již po čtyřech dnech jsou viditelné účinky nevhodné stravy.

Zdroj: https://www.india.com/health/10-foods-you-absolutely-should-not-eat-for-breakfast-1396069/