Kakao1

Nejoblíbenějšího nápoje dětství se nemusíme vzdát ani v dospělosti, prodlužuje život

Kakao jsme jako děti nejspíš milovali všichni. Tento úžasný teplý nápoj jako dospělí příliš nepijeme, i když bychom si tímto způsobem mohli prodloužit život a dodat tělu mnoho cenných minerálů. Kakaové boby jsou totiž bohaté na železo, hořčík, zinek, selen, chrom a draslík. Pokud si myslíte, že neděláte dobře, když dětem dáváte pít kakao, už si s tím nemusíte dělat starosti.

Inspirace od indiánů

Indiáni kmene Kuna vypijí asi 40 šálků tohoto božího nápoje týdně a nevědí, co jsou to srdeční choroby, rakovina a cukrovka. Můžeme je proto v tomto ohledu následovat. Kakao předchází kardiovaskulárním chorobám. Je to způsobeno flavanoly, chemickými sloučeninami, které mají antikoagulační a protizánětlivé vlastnosti. Stejně tak kakao zlepšuje zrak. Několik kousků čokolády denně s vysokým obsahem kakaa vám může zlepšit zrak.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozitivní vliv má také na jedince se zhoršenou pamětí. Starší lidé by měli jíst jeden až dva kousky tmavé čokolády denně, aby tento proces zastavili. Willy Wonka v Továrně na čokoládu říkal, že kakaové boby dělají umpa-lumpy šťastné, a měl pravdu. Zvyšují totiž hladinu hormonu štěstí, tj. serotonin. Před spaním si proto můžete dát malé množství čokolády nebo šálek kakaa, abyste lépe a blaženě usnuli.

Nahraďte kávu sladkým kakaem

Šálek kakaa vás díky obsahu teobrominu postaví na nohy ještě lépe než káva. Podle vědců je dobré kombinovat kávu s kakaem, pokud chcete být během dne plní energie. Tato dvojice má pozitivní vliv na mozek a uklidňuje. Přidejte jednu kostičku čokolády s vysokým obsahem kakaa do šálku kávy nebo přidejte čajovou lžičku hořkého kakaa.

Zdroj obrázku: Freepik

Máte někdy výčitky svědomí, že jíte příliš čokolády nebo kakaa? Nyní již nemusíte. Neměli byste to samozřejmě přehánět, ale pamatujte, že kakao a hořká čokoláda mají pozitivní vliv nejen na váš mozek, ale celé tělo. Pravidelná konzumace malého množství těchto sladkostí vám proto vůbec neublíží, právě naopak.

Zdroj: https://www.treehugger.com/health-benefits-of-drinking-hot-cocoa-4864105