Zraneni

Nejrůznější zranění pomůže vyléčit i správný jídelníček. Některé potraviny urychlují hojení ran

Abyste urychlili hojení rány, doporučujeme sáhnout po potravinách, které obsahují velké množství vitamínu C. Podporují tvorbu kolagenu a díky tomu i obnovení vrchní části kůže. Tento největší orgán na těle se tak stane pružnější a bude regenerovanější. Dále chrání cévy a také rány před infekcemi.

Správný jídelníček

Tvaroh – ten je v takovém případě velmi prospěšný. Dopřejte si ho s čerstvou pažitkou, celozrnným chlebem, drůbeží šunkou, hlávkovým salátem, rajčetem, zeleným čajem nebo kaší s banánem, dále jahody v mléce a bílou kávu.

Zdroj obrázku: Freepik

Svačina

Ideální svačinkou bude losos v sendviči, tvaroh s okurkou, voda s citronem nebo ovocný salát s pomerančem, kiwi, jablkem, ořechy a borůvkový čaj.

Oběd

Brokolicová polévka se zakysanou smetanou, papriky plněné mletým masem a hnědou rýží. Dále například krémová polévka z červené řepy se zakysanou smetanou, hovězí roláda s vejcem, vařenými bramborami v páře a salát s jablky či pórkem.

Odpolední svačinka

Rýže, kukuřice, avokádo a tuňák. Na zapití si dopřejte vodu s citronovou šťávou nebo mrkvový salát s jablkem a zelený čaj.

Zdroj obrázku: Freepik

Večeře

Poslední jídlo dne zakončete bramborovým eintopfem s pepřem, cuketou, pórkem a vejcem. Nebo také vařené vepřové koleno s křenem a celozrnným chlebem. Vše zapijte nejlépe obyčejnou vodou nebo vodou s mátou a jahodami.

Čemu se vyhnout

Doporučujeme, abyste se při těchto potížích jednoznačně vyhnuli alkoholu, cigaretám, ale i cukru. Také bílou mouku jezte s uvážením. Nejezte rychlé občerstvení a jiné průmyslově zpracované potraviny. Podporují zánět v těle. Naopak si dopřejte velké množství vitamínu C, B, také zinek, olivový olej, lněný olej a velké množství avokáda. A jako poslední byste si měli při hojení ran dopřát kvalitní med. Nedoporučujeme kupovat med v supermarketu, o jehož původu nic nevíte. Raději kupte takový, který je od místního včelaře. Jedině tak budete mít jistotu.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/foods-that-help-you-heal