Nejspolehlivější antikoncepci mají v rukách muži. Málokterý se pro ni však rozhodne

Měli by muži podstupovat vasektomii, stejně jako ženy pravidelně užívají antikoncepci, aby neměly děti? Účinnou antikoncepci mohou podstoupit oba, proč jsou tedy takoví muži, kteří se pro tento zákrok rozhodnou, natolik odsuzováni? Jedná o zákrok, během kterého se přeruší pohlavní orgány muže.

V Polsku se o mužské antikoncepci moc nemluví

Například v Polsku se o mužské antikoncepci mnoho nemluví. Sexualita jako by tu pořád byla zakázaným tématem, o které nemá smysl mluvit. Je to přitom stejné, jako když se hovoří o ženské antikoncepci, která není zakázána, ale také je pro ženy téměř nutnost, aby ji braly, pokud nechtějí mít děti. Proč by se ale měly chránit jen ony, proč to nemohou dělat muži?

Tato otázka je tady už velmi dlouho. Většinou jsou to ženy, které si do těla nechávají píchat hormony v podobě injekcí, aby neotěhotněly. Berou prášky, lepí na sebe náplasti a vlastně všechno ohledně těhotenství je na nich. Pokud se nechrání a otěhotní, i když nechtějí, je to znovu na jejich bedrech. Rozhodnutí, zda si dítě nechají, nebo ne. S tím jim bohužel nikdo nepomůže.

Zdroj obrázku: Freepik

I muži by se měli chránit

Dnešní moderní doba už nabízí prostředky a postupy, které ochrání před nechtěným těhotenstvím ženy, a to právě díky tomu, že na to myslí také muži. Vasektomie je jedním ze způsobů, jak tomu zabránit. Muži ale dobrovolně na podobné operace moc nechodí. Vhodné je to přitom pro ty, kteří už mají děti a další nechtějí. Je to jednoduchý způsob, jak své partnerce ukázat, že nemusí být všechno pouze na ní.

Žena ocení, pokud se muž rozhodne na podobný zákrok jít. Stejně jako v jiných oblastech, i co se týče sexuality a těhotenství, je potřeba mluvit společně o cestách a metodách, které mohou pomoci zamezit vzniku nechtěného těhotenství. Hormony v těle ženy mohou nadělat velkou paseku, proto není každá ochotná je brát.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/vasectomy/about/pac-20384580