Mouthwash-Oral-Rinse-777x583

Nejvyšší čas zařadit ústní vodu k péči o zuby. Tyto čtyři důvody vás přesvědčí

Ústní voda má velmi příznivý účinek na dutinu ústní. Proto ji mnoho odborníků doporučuje jako součást péče o zuby a ústa. Podívejme se na čtyři hlavní důvody, proč byste měli vyplachování ústní vodou začlenit do své každodenní rutiny. Její zakoupení není drahé a použití velice jednoduché, takže nemáte jedinou výmluvu pro to, abyste ji nadále opomíjeli.

Ústní voda pomáhá prostředí dutiny ústní

Jedním z důvodů, proč byste si měli začít vyplachovat ústa, je fakt, že tyto produkty pomáhají předcházet rozpadu škodlivých složek. Přísady, které obsahují, jako jsou taniny a triterpeny z šalvěje, snižují růst kariogenních bakterií. To znamená, že se vám zbytečně bakterie nebudou množit v ústech a budete mít mnohem lepší šanci na zdravější chrup.

Zdroj obrázku: Pixabay

Velkou výhodou je také to, že uzdravují dásně. Složky, které obsahují, snižují zánět dásní, bolestivost a otoky. Heřmánek, který je častou složkou, takto skvěle funguje díky sloučenině zvané chamazulen. A stejný účinek má samozřejmě i řada dalších prvků, které ústní vody obsahují. Máte-li potíže s dásněmi, můžete je tímto způsobem jednoduše zklidnit a ušetřit si zdravotní potíže.

Prevence před zubním kamenem

Pravidelné používání ústní vody snižuje tvorbu zubního kamene. Obsažené složky změkčují plak a usnadňují jeho odstranění kartáčkem při běžném čištění. Stejný efekt má například voda smíchaná s jablečným octem, který je bohatý na vitamín C. Pokud nechcete každých pár měsíců chodit na zubní hygienu a platit za to velké peníze, můžete využít tento způsob jako účinnou prevenci.

Zdroj obrázku: Pixabay

Poslední velkou výhodou a důvodem, proč byste již neměli otálet a koupit si ústní vodu, je její vliv na váš dech. Ústní voda osvěžuje a zároveň obecně posiluje zdraví vašich úst. Mnoho lidí má potíže s nepříjemným zápachem z úst. Používání tohoto produktu je snadnou metodou, jak se špatného dechu zbavit, aniž byste museli vynaložit příliš velké úsilí.