Některá zdravá jídla jsou skryté kalorické bomby aneb všeho s mírou

Existují některá jídla, která jsou sice považována za zdravá, ale na druhou stranu jsou mnohem kaloričtější než některé druhy fastfoodů, zejména hamburgerů, které jsou velmi shazované. Pokud se tedy snažíte žít zdravě a konzumovat většinu zdravých potravin, měli byste o nich vědět. Které potraviny jsou obecně považované za zdravé, ale přitom obsahují tolik kalorií, že dokáží převýšit i některé hamburgery?

Salát

Zeleninový salát mnohdy považujeme za jedno z nejzdravějších jídel plné vitaminů. Bohužel tomu tak pokaždé být nemusí. Záleží, co přesně do salátu dáte. Pozor byste si měli dát zejména na to, z čeho přesně děláte dresingy, kterými saláty poléváte. Špatný je také toast, krutonky z bílého pečiva, grilované sýry a ty výše zmiňované dresingy zejména na bázi majonézy. Pokud se tedy snažíte zhubnout, není tou správnou cestou pouze konzumace salátů, ale musíte také přemýšlet o tom, co přesně do salátu dáváte.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na ovoce

I u ovoce se předpokládá, že se jedná o zdravou možnost konzumace sladkého. Mluví se hojně o přírodních cukrech. Mnohdy se právě kvůli tomuto tvrzení chybně domníváme, že ovoce je velmi vhodnou svačinou. Je sice zdravé, ale i u něho si musíme dávat pozor na to, abychom se krmili přiměřeným množstvím. Zejména pozor byste si měli dávat na kandované ovoce a sušené ovoce z obchodu, které je plné průmyslových cukrů.

Palačinky

Palačinky jsou považované za zdravý pokrm, a to i přes to, že jsou sladké. Říká se o nich, že jsou vhodným začátkem dne a jsou také velmi oblíbené u všech věkových kategorií. Zejména pokud vaříte bezlepkovou variantu s mandlovou moukou, dejte si pozor na velké množství kalorií, které se v mandlové mouce nacházejí. Na první pohled se může zdát, že je tato mouka zdravější než pšeničná, ale z hlediska kalorií tomu opravdu tak není.

Zdroj: https://my.clevelandclinic.org/health/articles/16555-snack-ideas-for-weight-gain