diet-woman-measuring-body-weight-weighing-scale-holding-pizza

Některé důvody přibírání na váze zní až bizarně: na vině je hudba, televize i láska

Důvody, proč se vám nedaří zhubnout, mohou být velmi různorodé. Často je na vině špatně sestavený jídelníček nebo nevhodná fyzická aktivita či jen chyba v motivaci. Jindy jsou ale důvody více než překvapivé a rozhodně mohou být až bizarní. Tušili jste například, že vliv může mít hudba, kterou posloucháte, nebo ročník vašeho narození?

Klasická hudba vede k přejídání

Vědci zjistili, že lidé, kteří při jídle poslouchají klasickou hudbu, mají tendenci jíst více a snadněji nabírají na váze. Důvody nejsou zcela jasné – možná se jim daří se při této hudbě lépe uvolnit a jídlo si více užívají.

Mladší lidé přibírají snadněji

Jiné studie ukazují, že u lidí narozených po roce 1942 je větší pravděpodobnost přírůstku hmotnosti. Důvodem samozřejmě není datum narození, ale změny životního stylu, ke kterým došlo v padesátých letech a později.

Zdroj obrázku: Freepik

Sledování televize

Sledování televize každý den po dobu delší než 2 hodiny zase zvyšuje riziko nadváhy a obezity až o 23 %! Ukazuje se, že světlo vyzařované počítačovými monitory a televizemi snižuje hladinu melatoninu – hormonu odpovědného za spánek a bdělost. Tento hormon nás také chrání před metabolickými chorobami, které mohou přispívat k nadváze.

Nadbytek soli

Vysokému příjmu soli by se měli vyhýbat i ti, kteří chtějí hubnout, protože sůl výrazně zvyšuje chuť k jídlu. Navíc také zadržuje vodu v těle, takže váha ukazuje víc.

Nízká teplota

Vedra naši chuť na jídlo podprahově brzdí a tělo kromě toho pocením spaluje více energie, ale chlad nás nutí jíst víc a tvořit si zásoby tuku. Bylo též prokázáno, že prudké teplotní rozdíly zvyšují potřebu se najíst.

Zamilovanost

Experti zjistili, že po prvním roce společného soužití s partnerem ženy přibraly v průměru dvě až tři kila. Často se totiž přizpůsobí chutím svého protějšku, méně se hýbou a ztrácí i motivaci dbát o svoji postavu.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/how-to-lose-weight-as-fast-as-possible