Některé jídlo, které se tváří zdravě a dietně, může být kalorická pohroma

Někdy se pokrmy tváří jako dietní nebo je tak prodejci ve svých reklamách prezentují, ale ve výsledku jsou mnohem více kalorické než například hamburger. Buďte při výběru jídla ostražití a nenechte se zmást. Prozradíme vám, u kterých konkrétních pokrmů byste si měli dát pozor. 

Salát 

Potravina, která zní jako dokonalá volba pro vaši postavu a synonymum pro dietu. Salát je spojen se zdravým jídlem, po kterém lidé s dietními stravovacími návyky dychtivě sáhnou. Nic proti tomu, pokud máme na mysli salát složený převážně z listové zeleniny, rajčat a okurek, skromně posypaný dresinkem bohatým na omega-3. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ve skutečnosti mnoho pokrmů, které používají tento výraz, zahrnuje smažené maso, krutony z bílého chleba, grilovaný sýr a těžké majonézové omáčky. Část salátu Caesar může dokonce přesáhnout sedm set kalorií. To ale ještě neznamená, že je hamburger lepší volbou než salát. 

Müsli a cereálie

Mísa s müsli, čerstvým nebo kandovaným ovocem, ořechy, cereálními vločkami, malou porcí medu, javorovým nebo agávový sirupem a jogurtem s přibližně deseti procenty tuku nebo rozinkami. Taková snídaně je perfektní pro pevné zdraví, jelikož je bohatá na vlákninu, vitamíny, minerály a probiotika. 

Platí ale také pravidlo, že čím více ingrediencí, tím více kalorií a na to je nutné dávat pozor. Na jednotlivých ingrediencích může taková snídaně snadno dosáhnout až 700 kalorií. Zvažte proto dopředu, zda jste schopni je i přes den spálit. Pokud ne, uberte některé složky pryč.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Bezlepkové palačinky

Všichni víme, že lepek si v posledních letech udělal špatné jméno. Není divu, že jakékoli náhražky pšeničné mouky vzbuzují velký zájem a často nekritické nadšení. Ačkoli mnoho z těchto produktů může obsahovat cenné živiny a být vhodnou složkou jídel, raz dva se stanou pastí pro lidi, kteří mají potíže s udržováním zdravé hmotnosti. Mandlová mouka může obsahovat až dvakrát tolik kalorií než pšeničná mouka. Palačinky vyrobené z takové mouky s přídavkem sladkého ovoce, javorového sirupu, arašídového másla, džemu nebo šlehačky se mohou ukázat jako kalorická bomba.