Beautiful Woman Taking Care Her Face

Některé návyky vedou k dřívějšímu stárnutí pokožky

Chcete-li si užít mladý vzhled déle, stojí za to podívat se na svůj životní styl. Je důležité to, zda nemáte návyky, které mohou mít malé, ale i fatální následky. Ty vám mohou hlavně přidávat zbytečné roky. Proto se jim raději vyhněte.

Návyky, co ubírají roky

Příliš časté opalování na slunci a v soláriu způsobuje předčasné stárnutí pokožky. Vystavení UV záření může být příčinou zabarvení pokožky, časných vrásek, výskytu pih, změny tónu pleti, jakož i projevu takzvaných pavoučích žil. Dalším zlem je přebytečná sůl ve stravě. Ta podle vědců z Georgijské univerzity aktivuje mechanismus zkracování telomer.

Tyto fragmenty chromozomů jsou zodpovědné za ochranu našich buněk před poruchami, které se objevují při reprodukci. Čím kratší jsou telomery, tím rychleji buňky degradují, tedy jednoduše stárnou. Sladkosti také nemají pozitivní vliv na náš vzhled. Tady není řeč jen o kilech navíc. Nadbytek cukru ve stravě aktivuje mechanismus vedoucí k destrukci kolagenu a elastinu.

World Diabetes Day Hand Holding Sugar Cubes Thumb Down Another Hand
Zdroj obrázku: Freepik

Cigarety a alkohol

V důsledku zmiňovaného škodlivého cukru naše pokožka povoluje a stává se méně elastickou. Podobné následky mají na kůži i cigarety. Kouření cigaret z dlouhodobého hlediska vede ke vzniku ochablé pokožky na tvářích, váčků pod očima a dalších vrásek. K tomu se ještě přidávají všeobecně známé negativní účinky závislosti na nikotinu včetně rakoviny.

Nadměrná spotřeba a zneužívání alkoholu způsobuje zmatek v těle. Neobchází ani vzhled naší pokožky. Alkohol se rozkládá v játrech a ledvinách a tento proces vyžaduje, aby naše tělo konzumovalo velké množství vody. Aby se v těle rozložilo přibližně 250 látek pocházejících z alkoholu a vyplavilo se pryč, je třeba vyloučit až 600 ml moči. Konzumenti alkoholu trpí také nedostatkem vhodných tekutin, což následně také ovlivňuje vzhled pokožky.

Zdroj: https://www.skincare.com/expert-advice/skin-care-advice/bad-habits-that-are-ruining-your-skin