Alkohol

Některé oblíbené potraviny dokážou zničit imunitu, zkuste je omezit na minimum

Věděli jste, že některé potraviny dokážou zničit naši imunitu? Jedná se zejména o takové potraviny, které konzumujeme, když se potřebujeme zbavit stresu či přílišné únavy. Právě proto byste měli omezit spotřebu těchto potravin a raději snižovat příčinu stresu a nespavosti. O jaké potraviny, které vám mohou zadělat na problémy s imunitou, se jedná? Mnozí s vás si jistě vzpomenou na sladké, ale týká se to i dalších potravin.

Zdroj obrázku: Freepik

Sladké

Právě sladkosti hojně konzumujeme, pokud potřebujeme snížit stres, který se v nás nahromadí. Jenže cukr dokáže nepříjemně zatočit s naším zdravím. Nejen že přílišná konzumace cukru může podráždit žaludek, ale také dokáže snížit imunitu těla. A to proto, že cukr napadá bílé krvinky, které se tak nemohou potýkat s viry ani bakteriemi. Omezte tedy spotřebu sladkostí včetně sladkého pečiva a průmyslového cukru.

Rychlé občerstvení

I rychlé občerstvení dokáže negativně ovlivnit imunitu. Odborníci totiž veřejnost uvědomili, že lidské tělo jedná s nezdravými potravinami úplně stejně jako s jakýmkoli jiným nepřítelem v těle. Tělo tak s potravinami rychlého občerstvení bojuje úplně stejně jako kdyby bojovalo s infekcí. A právě to je důvodem vzniku některých onemocnění. Z nezdravého jídla typicky vzniká třeba cukrovka nebo jiné srdeční problémy.

Zdroj obrázku: Freepik

Alkohol

Sklenička vína nebo jedno pivo má na tělo blahodárné účinky, obsahují zdravé látky, které tělo potřebuje. Ale měli byste si dát pozor na přebytečnou konzumaci, která pro tělo bude mít opačné následky. Alkohol přispívá k tvorbě tuků v lidském těle i dehydrataci těla. A právě oba tyto následky poměrně silně ovlivňují imunitu lidského těla, která bohužel klesá. Kromě toho byste si měli dát pozor i na další potraviny, např. mléko a mléčné výrobky, perlivé nápoje, tučné a smažené potraviny. Opatrní byste měli být i s konzumací kávy, které nesmíte vypít moc.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/foods-that-weaken-immune-system