Sex1

Některé ženy odmítají sex, na vině však mohou být problémy, které by muže ani nenapadly

Ženy mnohdy odmítají sex a mužům se to jednoznačně nelíbí, nechápou to a vidí v tom velké ponížení. Sex je důležitou součástí života, o tom jistě není žádný pochyb. Muži jsou mnohdy více náruživí než ženy, a tím pádem vznikají rozepře. Proč ženy nechtějí sex nebo ho chtějí tak málo? Může za to snížené libido.

Možná za to může cukrovka

Mnohdy se nejedná o nevěru či to, že jsou ženy v sexuálním životě nespokojené. Nízké libido ovlivňuje i případná nemoc. Například cukrovka, která se také projevuje nechutí k sexu. Dalšími důvody jsou i časté záněty a infekce, plísňové onemocnění, stejně jako menstruační poruchy, které narušují sexuální život. Komplikací také může být neuropatie, která poškozuje nervy a snižuje vzrušení.

Zdroj obrázku: Freepik

Aterosklerotické léze

Aterosklerotické léze mohou mít za následek nedostatečné prokrvení genitálií, což způsobuje menší vzrušení a menší požitek ze sexu. Ženy v takovém případě nejsou uspokojené a nechtějí mít sex, alespoň ne tak často. 

Hypotyreóza

Pokud nemáte nikdy chuť na sex, může se jednat o nižší funkci štítné žlázy. Pokud jste již v minulosti měli potíže se štítnou žlázou, měli byste si ji nechat alespoň každý rok zkontrolovat. Endokrinolog zkontrolujte hladinu hormonů a zjistí, jak na tom vaše žláza je. Dalšími příznaky je ospalost nebo potíže s koncentrací.

Zdroj obrázku: Freepik

Gynekologické potíže

Až 53 % žen trpí gynekologickými potížemi, které ovlivňují jejich sexuální život. Bohužel mnoho žen se stydí svému muži sdělit problémy a vznikají rozepře. Mezi takové potíže nejčastěji patří bolest při pohlavním styku nebo určité nepohodlí. Takový problém mnohdy souvisí s vysokou hladinou prolaktinu a v menopauze je to zase snížená hladina estrogenu v krvi. Důsledek nedostatku estrogenu je vaginální suchost, kvůli níž je sex nepříjemným zážitkem. 

Únava a vleklý stres

Tyto důvody jsou také poměrně časté a ženám se do sexu jednoznačně nechce. Tehdy by se měla žena muži svěřit. Muž by na druhou stranu měl popřemýšlet o svých činech, zda ženě dostatečně pomáhá a nenechává svou ženu dělat veškerou práci. 

Zdroj: https://www.webmd.com/sex-relationships/features/loss-of-sexual-desire-in-women