Close Up Owner Holding Cat

Některé změny chování u kočky prozradí, že umírá. Majitel jí může konec ulehčit

Češi jsou velcí milovníci domácích mazlíčků. V mnoha domácnostech najdete psy, kočky, různé zástupce hlodavců, ptáky i želvy. Nabídka ve zverimexech je velmi bohatá a každý si najde to zvíře, které se mu nejvíce líbí. Oblíbené jsou zejména kočky, které umí zpříjemnit samotu osaměle žijících seniorů i dodat energii rodině s dětmi. Podle jakých příznaků zjistit, že přišla poslední hodinka kočky?

Veterinární medicína na vysoké úrovni

I když je veterinární lékařství na vysoké úrovni a dají se léčit různé zvířecí nemoci, tak ani kočka, přestože má devět životů, není nesmrtelná. Jednou přijde ta smutná chvíle, kdy vás zvířecí kamarád navždy opustí. Čím později to bude, tím lépe. Ale žádný chovatel se tomuto okamžiku nevyhne. Vědci zjistili, že kočky na smrt nemyslí. Nejsou také schopné poznat, že jejich čas odchodu na věčnost nastal.

Zdroj obrázku: Freepik

Před smrtí vykazují kočky určité příznaky

Přestože si vědci myslí, že kočky svou smrt neprožívají, jejich majitelé jsou jiného názoru. Podle nich totiž kočky před smrtí se chovají jinak, jako by blížící se smrt cítily ve vzduchu.

Jak se bude chovat kočka, jejíž poslední chvíle nastala? Je možné, že bude apatická a vyhledávat samotu. Může být citlivá na podněty a raději bude sama. V některých případech ale naopak kočka může vyhledávat společnost lidí, aby si ještě užila.

Kdy nechat kočku uspat

Pokud kočka trpí nevyléčitelnou nemocí, je na zvážení jejího chovatele, jestli nepřistoupí k tomu, že ji nechá u veterináře uspat. Je to citlivější přístup než nechat kočku trpět. Injekce nejprve kočku uspí a teprve potom kočce veterinář píchne injekci, která ji usmrtí.

Je to humánní a zkracuje to kočce případné utrpení, má-li například bolesti. Její majitel může veterináře požádat, aby u celé akce byl kočce na blízku až do jejích posledních okamžiků na tomto světě a důstojně se s ní rozloučil.

Zdroj: https://pawsandmorevet.com.au/dying-cat-stages